overal vlaggen en spandoeken, helaas niets van Heine- ken. Langs alle wegen in Leerdam, in de dorpen, die wij passeerden, zaten mensen in lange rijen op stoelen en daarachter stonden nog velen het voorbijtrekken van de wandelaars gade te slaan. Onze wandelkostuums, voorzien van ons beeldmerk, waren een groot succes. Overal hoorde je: „Heineken bier" en van de officiële tribune kwam zelfs een spontaan applaus, een bewijs voor ons, dat onze kostuums de aandacht trekken en een goede indruk maken. De tocht zelf ging door verschillende dorpen: Asperen, Rhenoy, Acquoy, Gellicum en natuurlijk langs de Linge, een schitterende omgeving. Conclusie: zonovergoten Nederland is héél mooi. De terugkomst in Leerdam was een triomf. Drommen mensen langs de weg, velen met bloemen, wij kregen er zelfs nog. Heel leuk! Bij de finish op het voetbalveld stonden tientallen tamboer- en muziekkorpsen opge steld! Een grootse dag! vdBg. BIWANTO De Binnenmaaswandeltocht van 5 juni jl. was een succes wat het weer betrof. Duizenden wandelaars in vaak bont gekleurde kleding kwamen Mijnsherenland binnen. Het dorpje was versierd met vlaggen, o.m. van Heineken en verschillende van onze spandoeken. De tocht langs de Binnenmaas was een echt Hollandse! Oeroude dorpjes zijn wij doorgelopen. Overal mensen langs de weg. Mooie boerderijtjes en fraaie vergezichten. Wij begrepen waarom buitenlanders uit landen met bergen ons land zo waarderen. Nergens ter wereld vindt men zo'n weids uitzicht. Aan het eind van de 25 km tocht wachtte ons niet alleen een mooie medaille maar bovendien een uitnodi ging van onze collega, mevrouw C. L. Kleywegt-Luyen- dijk om bij haar thuis een kopje koffie te komen drinken. Een geste, die door ons zeer op prijs werd gesteld. vdBg. V.l.n.r. Frederik, vader, Yvonne en Paul in afwachting van de dingen die gaan gebeuren. om trots op te zijn. Rie Aanen had ditmaal een kleine rol, die zij leven dig en goed vervulde. Verder werden de dominee en de zwerver Pinkie door Piet Hoogvliet en Bep van Gin- neke geroutineerd en met overtui ging gespeeld. Onze nieuwste aan winst Gerrie Vaarties had een ver dienstelijk debuut. (Beginnen alle de- Tableau de la troupe: v.l.n.r. Sophie, Dominee, Pinkie-Pinkie, Truus, Frederik, Yvonne, Paul, moeder en vader. Ik ben gekomen om je dochter rekenschap te vragen van haar wan gedrag. V.l.n.r. Vader, Yvonne en moeder. HET BOTERT BIJ HET BEJSTEf BI(ER) TO(NEEL) Het was overigens allemaal heel onschuldig, doch dat bleek aan de verschillende „personaadjen" eerst op het eind. Het stuk op zich heeft weinig andere pretenties dan dat het, mits goed ge speeld, de toeschouwers een avond van ongecompliceerd plezier bezorgt. En goed gespeeld wérd het door Bebito. Verscheidene rollen waren als ge knipt voor de spelers, die dan ook tot goede prestaties kwamen. Het succes van de avond was ongetwij feld voor Marleen Schöriberger als de volkse „grootmoeder", die met haar voortreffelijke tegenspeler Dries Weeda voor de levendigste scenes zorgde. Piet Kobessen kreeg weer een open doekje voor het „typetje", dat hij van zijn rol maakte en Riet Ver kerk imponeerde door het gemak en de grote natuurlijkheid, waarmee zij haar rol speelde. Jammer, dat haar stem niet altijd voldoende doordringt tot de verste plaatsen. Een rol met kilometers tekst, vervuld op een wijze Vader Pinkie-Pinkie en dochter Truus Drop. ,,Nee, nou ben ik bekeerd". „Ik moet met je trouwen Daar schrok men zo'n jaar of twintig ge leden van. Ook nu doet zo'n kreet nog de oren spitsen, anders had Hans Nesna die titel niet gekozen voor zijn vrolijke toneelstuk, dat ging over een baby, een zwerver en een dominee.

Vers van 't Vat | 1965 | | pagina 18