VAN ONZE VERENIGINGEN De Bossche en Rotterdamse wandelaars kort voor het vertrek. Staande v.l.n.r.: Van Rhijn (B.)f Reppel (B.), Kornaat (B.), Schriemer (B), mevr. Kop (B.), Van den Berg (R.), mej. Wolkenfeit (R.), mej. Kropman (B.), Zwakenberg (B.) en Van Roosmalen (B.)zittend v.l.n.r.: Kramer (R.), Kropman (B.), Derde (B.) en Steenbekkers (B.). Onze eerste internationale presentatie samen met de Bossche wandelclub Zeer vroeg in de morgen van 15 mei jl. reden wij onder een stralend blauwe hemel naar Breda. Onze zuster vereniging uit Den Bosch, eveneens gestoken in de nieuwe wandelkostuums, kwam met een bus langs Breda. Zij hebben ons meegenomen naar Antwerpen en terug gebracht naar Breda. Een bewijs van onze goede samen werking, die zich niet alleen uit in het dragen van dezelfde kostuums. Op een zonovergoten terras in Brasschaat werd koffie gedronken. Het doel van onze tocht, Antwerpen, was spoedig bereikt. Het prachtige park van de jeugdherberg „Opsinjoorke" aan de Eric Sasselaan was goed bezet met kleurige wandelgroepen: er was een massale opkomst. De heer A. Mols van Heineken-België kwam, vergezeld van een fotograaf, ons begroeten. Er werden aan de start reeds enkele foto's van ons gemaakt. Een aantal redevoeringen, in België zeer gebruikelijk, en daar gingen wij van start voor een 25 km mars. Wij liepen over zand, grind, asfalt, onbebouwde terreinen en de bekende kasseien, maar steeds door de zeer schone omgeving van de Sinjorenstad. Ons gezang, geïnspireerd door onze Bossche collega's, klonk welluidend op en in de heer Zwakenberg hadden wij een uitstekend mars leider. Dank zij hem kregen wij aan het eind van de mars een vierde prijs. En dat in een internationaal veld. Want er waren honderden wandelaars uit Nederland en evenzo velen uit België! Bij de rust in het park „Ter Rivierenhof" stónd de heer Mols er weer, vergezeld van de heer A. Roelandt, dit maal met een enorme reclamefles van de drank waarvan wij weten, dat gezellige mensen hiervan veel in huis halen. De fotograaf maakte van onze, zich lavende groep, foto's. De grote fles had, evenals de groep, de belangstelling van de honderden wandelaars. In „Opsin joorke" vielen de reusachtige koppen thee bijzonder goed in de smaak. Om elf uur vertrokken wij weer uit de Sinjorenstad naar Breda, waar wij, onder genoeglijke kout, nog een glas van het meest getapte bier dronken. Breda-Rotterdam was vlug gedaan op de nachtstille weg en wij konden onze legersteden opzoeken met het vol dane gevoel van een prettige, welbestede dag met goede resultaten. Bij de rust in het park „Ter Rivieren hof" werden wij opgewacht door de heren Mols (derde van links) en Roe land (geh. rechts) van Heineken-Bel gië, die ons uit flesjes van een uiteraard wat klei ner formaat dan de reus op de foto lafenis schonken. GLASSTADMARS Zelden hebben wij aan een wandeltocht zoveel plezier beleefd als op zaterdag, 22 mei 1965. Wij liepen in Leerdam, de Glasstad. De ontvangst was overweldigend, (Foto ,,Stijl"-Vorden) De gecombineerde Heineken groep, keurig in de nieuwe wandel- costuums gestoken, gaat van start. (Foto's: Tony van den Broeck, Antwerpen). vdBg. 15

Vers van 't Vat | 1965 | | pagina 17