C. STOLWIJK PERSONALIA BUITENLAND 25-jarig jubileum Gelukkig was ik donderdag 20 mei 1965 nog in de gelegenheid om onze voorman bottelarij, de heer C. Stol wijk te Amsterdam, geluk te wensen met zijn jubileum. De toespraken heb ik helaas moeten missen, maar dank zij de medewerking van collega's kan ik u toch wel het een en ander vertellen. Deze jubileumbijeenkomst had een bijzonder tintje, doordat voor het eerst onze Spaanse werknemers op een receptie aanwezig waren. De heer Verver heeft deze heren in hun moedertaal welkom geheten, en wel op een wijze, die ieders bewondering afdwong en door de Span jaarden bijzonder op prijs werd gesteld. De heer Tania wees erop, dat voor het eerst ook de vrouwelijke mede werksters in de bottelarij op de receptie aanwezig waren, hetgeen de tweede bijzonderheid mag worden genoemd. Zich voorts tot de jubilaris wendend, wees hij op het feit, dat deze vele puzzels zelf handig en weloverwogen wist op te lossen, de bottelarijbaas altijd 'hielp met het uitdenken van het produktieprogramma en mede daar door een loods van formaat voor het „flesseschip" kon worden genoemd. Namens de bedrijfsleiding werd de jubilaris hiervoor dank gebracht. In deze dank werd betrokken de heer Pothoven, die in oktober 1960 spontaan had meegewerkt aan de overplaatsing van de jubilaris van de kelders naar de bottelarij. Dit hield behalve een promotie ook in, dat voortaan in ploegendienst moest worden gewerkt. Mevrouw Stolwijk heeft de daarmee verband houdende moeilijkheden thuis prachtig opgelost, waarvoor haar terecht een woord van dank en waardering werd toe gezwaaid. Met de gebruikelijke felicitaties en beste wensen voor de toekomst besloot de heer Tania zijn zoveelste feestrede. Baas Zoutman van de bottelarij bleef uiteraard niet achter. Hij vertelde over de tijd, dat Stolwijk onder andere had te zorgen, dat de bottelarij over voldoende bier beschikte om de flessen te vullen, betgeen in de tijd, dat gewerkt werd met niet al te grote tanks, niet altijd even eenvoudig was. Er moest dan nog wel eens onder Ook de Amsterdamse brouwerij had een zilveren jubilaris in haar midden. Het was de heer C. Stolwijk, voorman bottelarij, die op 20 mei 1965 zijn 25-jarig jubileum vierde. hoogspanning worden gewerkt, welke hoogspanning zich zo nu en dan, doch altijd op de meest prettige wijze, ontlaadde. Voorts had de heer Zoutman veel lof en waardering voor de wijze, waarop hij in de bottelarij door de jubilaris werd bijgestaan. Hij liet zijn felicitatie en dank vergezeld gaan van de allerbeste wensen en sprak de hoop uit dat de jubilaris nog vele jaren in goede gezondheid en opgewektheid zijn werk in de bottelarij zou kunnen blijven verrichten. Collega-voorman Van Ingen tenslotte bood namens de collega's het cadeau in de vorm van een mooie Zaanse klok aan, daarbij onder andere aanstippend, dat de jubilaris een ieder altijd een neuslengte voor is. Dat kan die dag zeker gezegd worden (zie aanhef) ten opzichte van Oud Bruin DANKBETUIGINGEN Voor de vele blijken van belangstelling, die ik in verband met mijn 40-jarig jubileum mocht ontvangen, wil ik u mede namens mijn vrouw hartelijk dank zeggen. J. VAN DER VALK Mede namens mijn vrouw betuig ik mijn hartelijke dank aan directie, bedrijfsleiding, chefs en collega's voor de betoonde belangstelling bij mijn 25-jarig jubileum en voor de cadeaus die ik toen mocht ontvangen. B. SNOEK Uit Gisenyi vertrok op 28 april de familie H. Rodenburg voor het door brengen van hun verlof in Europa. De heer L. W. Gillissen verliet Neder land op 17 mei voor zijn eerste uitzen ding naar Bujumbura, waar hij als machi nist werkzaam zal zijn. Na zijn Europees verlof keerde de heer H. Ekkelboom op 19 mei terug naar Kumasi. Op 24 mei vertrok de heer A. P. van Tricht met verlof uit Bujumbura naar Nederland. Heuglijk nieuws kwam deze maand uit Assen, waar op 24 mei de heer en mevrouw De Groot-Fernhout werden verblijd met de geboorte van hun zoon Ronald. Goed nieuws ook van de heer M. Krouwer, die voorspoedig herstelde van een operatie en die op 25 mei met zijn gezin terugkeerde naar Léopoldville. e Op 26 mei vertrok de familie J. Schalk met Europees verlof uit Boma. Eveneens op 26 mei vertrok de heer H. F. de Vries met zijn vrouw uit Kumasi naar Nederland voor het door brengen van hun verlof. De brouwerij te Lagos verwelkomde op 27 mei de heer H. J. Rademaker, die daar als machinist werd tewerkge steld. De montageleider van het project Jo hannesburg, de heer J. H. de Graaf, ver trok op 27 mei met zijn echtgenote naar Johannesburg. De heer J. Wieringa kwam op 28 mei met verlof uit Moundou naar Ne derland. Op 28 mei keerde de heer B. A. A. Brandt met vrouw en kind terug naar Freetown. e Mevrouw L. Postma-Thi An vertrok op 29 mei naar Aba, waar haar man als machinist werkzaam is. Begin juni arriveerden mevrouw N. E. H. Schwietert-Vermeulen en haar zoontje uit Freetown in Nederland. Mevrouw J. Ekkelboom-Snel reisde op 6 juni haar man na, die reeds op 19 mei naar Kumasi was teruggekeerd. De brouwerij te Lagos verwelkomde voor de tweede maal binnen korte tijd een nieuweling in de persoon van de heer J. J. Dorrenboom, die op 9 juni naar Nigerië reisde om daar als afde lingschef te gaan werken. C Vergezeld van zijn echtgenote vertrok op 8 juni de heer E. de Guliker naar Zuid-Afrika, waar hij zal gaan ass:steren bij de montage van de nieuwe brouwerij te Johannesburg. Na genoten verlof keerde de heer H. Gerritsen op 9 juni terug naar Moundou. Samen met de heer Gerritsen reisde de heer J. B. de Groot, die van Nigerië naar Tchad is overgeplaatst, naar Moun dou. De heer en mevrouw Van Tricht ver trokken op 15 juni naar Zuid-Afrika; de heer Van Tricht gaat montagewerk zaamheden verrichten bij de bouw van de nieuwe brouwerij te Johannesburg. 14

Vers van 't Vat | 1965 | | pagina 16