ONZE JUBILARISSEN J. VAN DER VALK C. SPRUYT in maart 1936 de aanzegging voor een paar dagen in de bottelarij te gaan helpen. Die twee, drie dagen zijn 29 jaar geworden en de jubilaris, die na een ziekte periode gelukkig weer in goede gezondheid verkeert, hoopt daar nog zes jaar aan toe te voegen. De ontvangst bij de bedrijfsleiding verliep, mede dank zij de „bijdragen" van mevrouw Van der Valk zeer geanimeerd. Aan het einde van deze bijeenkomst bracht de heer Van Rossem, mede namens de directie, de jubi laris dank voor de wijze waarop en het grote aantal jaren waarin deze de brouwerij heeft gediend. De gouden speld met briljant, die de bedrijfsleider de heer Van der Valk daarna op de revers stak, vormde het zichtbare teken van deze erkentelijkheid. De viering van het jubileum werd voortgezet in kantine Hollandia waar de heer Van Zetten, chef bottelarij, de heer Van der Valk toesprak. Hij beschreef onder meer de periode kort na de oorlog, als de beste jaren van de jubilaris. „U behoorde toen tot het kleine groepje, dat in die moeilijke tijd zijn schouders eronder heeft gezet", aldus de heer Van Zetten, die voorts nog benadrukte dat de heer Van der Valk zich toen zeer verdienstelijk heeft gemaakt als etiketteerder. „In 1951 werd u voorman in de bottelarij en later, mede in verband met uw gezondheid, voorman in het magazijn", vervolgde de heer Van Zetten, die zijn toespraak tot de jubilaris besloot met goede wensen voor „nog vele gezonde jaren". De heer Van Beuzekom, die vervolgens nog enkele her inneringen ophaalde, noemde de tijd die de jubilaris in de stal heeft doorgebracht diens meest plezierige jaren. Hij liet zijn goede wensen vergezeld gaan van een cadeau onder couvert namens het jubileumfonds. Ook bij deze receptie werd nog menige toost op de jubilaris uitgebracht. 40-jarig jubileum Op maandag 17 mei jl., herdacht de heer J. van der Valk, voorman in de bottelarij te Rotterdam, het feit, dat hij veertig jaar in Heineken dienst was. Van zijn indiensttreding valt, in tegenstelling tot die van de heer Snoek (zie pag. 13), niets bijzonders te zeggen. Wel vermeldenswaard is het verhaal van de wijze, waarop de heer Van der Valk destijds in zijn (huidige) werk kring, de bottelarij, is verzeild geraakt. Na een aantal jaren in de stal gewerkt te hebben, kreeg hij namelijk 40-jarig jubileum i"., Yf In een volle raadskelder vierde de heer C. Spruyt, expeditiekassier van onze Rotterdamse brouwerij, op 25 mei 1965 zijn 40-jarig jubileum. In zijn toespraak vertelde de heer Kamphorst allereerst iets over de loopbaan van de jubilaris. De heer Spruyt is destijds bij de afdeling expeditie begonnen met het opnemen van vaten. Dit betekende het noteren van de nummers en de inhoud van de fusten, die destijds niet zo'n constante inhoud hadden als tegenwoordig het geval is. Er waren toen vaten in verschillende soorten en afmetingen en de inhoud per vat van dezelfde soort De heer C. Spruyt, een van de (twee) expeditiekassiers van onze Rotterdamse brouwerij, was op 25 mei 1965 veertig jaar in Heineken dienst. Bijna dertig jaar in de bottelarij te Rotterdam werkzaam, sinds 1951 als voorman, is de heer J. van der Valk, die op 17 mei jl. zijn 40-jarig jubileum vierde. 12

Vers van 't Vat | 1965 | | pagina 14