Pinksteroptreden van Heineken tamboerkorps in Poppet - België Ter muzikale opluistering van plaatselijke festiviteiten in het Belgische grensdorp Poppel, was ons tamboer korps op 2e Pinksterdag de zuidelijke landsgrens over gestoken. Begunstigd door fraai weer (hoe bestaat het!), is hun optreden én dat van de Heineken Boerenkapel „Cambrinus" later op de dag een volledig succes geworden. Deze festiviteiten rond de wervingscampagne van onze brouwerij stonden mede in het teken van het zg. „Poppel Sinksen", de Vlaamse benaming van de viering van het Pinksterfeest in deze plaats. Het spreekt vanzelf, dat onze Belgische werknemers waren uitgeno digd bij dit speciale Poppelse festijn aanwezig te zijn, van welke uitnodiging door velen van hen gebruik werd gemaakt. Over de uitvoering van het programma, dat ter gelegenheid van deze feestelijkheden door onze Bossche afdeling personeelszaken, in samenwerking met ons tamboerkorps, was samengesteld, het volgende. Behalve onze tamboers, die vergezeld waren van hun echtgenoten en verloofden, maakten ook de chef perso neelszaken brouwerij Den Bosch, drs. J. H. Ouderdorp, alsmede diens assistent, de heer J. A. M. de Laat, de reis naar België mee. Bovendien gaven, namens het hoofdbestuur van onze Bossche personeelsvereniging, enkele bestuursleden van hun belangstelling blijk door de reis mee te maken. De korpsmascotte, William Hops, was ditmaal wegens ziekte verhinderd onze tamboers voor te gaan. Naar de voorzitter van het tamboerkorps, de heer J. Moors, mij vertelde, mocht William echt niet mee. Tot dit jam merlijk besluit was dr. J. N. de Koning, Inspecteur van de Veeartsenijkundige Dienst te Boxtel, gekomen, na William de voorgeschreven keuring voor het bui tenlandse uitstapje te hebben afgenomen. Aan William was derhalve, op medische gronden, een reisverbod opgelegd. Hij is echter op waardige wijze door zijn jongere „collega", Pils de Bok, vervangen. Na aankomst bij de Gendarmerie te Poppel, ongeveer kwart over drie, werd het Heineken gezelschap aldaar ontvangen door de Poppelse Fanfare, „De Verenigde Vrienden", en de Jeugddrumband van deze vereniging. Het nummertje muziek dat deze fanfare bij de ont vangst ten gehore bracht, was van uitstekend gehalte, zo zeiden onze eigen, deskundige musici naderhand. Nadat ook ons tamboerkorps zich had opgesteld, ver trok men beurtelings musicerend naar Café ,,'t Mitje", in het centrum van Poppel. Het gehele muzi kale gezelschap telde nu ongeveer 100 man. Bij genoemd De Heineken Boerenkapel „Cambrinus", versterkt met de heer Ouderdorp en de heer De Laat, respectievelijk als grote en kleine trommelslager, in actie. Ons tamboerkorps op weg van de Gendarmerie naar café ,,'t Mitje" te Poppel. café aangekomen, brachten de Heineken tamboers een serenade, waarna het hoogste tijd was voor een ont vangstbiertje, dat „lekker liep", dankzij de voortref felijke zorgen van mevrouw K. Mulders-Raeymakers, de eigenaresse van ,,'t Mitje". Tijdens deze bezigheid hield de heer Ouderdorp een zgn. BENE-toespraakje tot het bestuur van de Poppelse Fanfare. Het LUX-gedeelte kon achterwege blijven, aan gezien in dit speciale festijn meer de klemtoon lag op het BElgisch-NEderlands karakter daarvan. De heer Ouderdorp wees in zijn speech onder andere nog op de betekenis van de muzikale verbroedering tussen Poppel en 's-Hertogenbosch. Toen de kelen voldoende gesmeerd waren, volgde een feestelijke rondgang door het dorp. Heel Poppel scheen te zijn uitgelopen om toch maar niets van deze ver broedering te missen. Teruggekeerd bij ,,'t Mitje", gaf ons tamboerkorps vóór het café opgesteld nog maals een serenade weg, die nu mede werd beluisterd door de burgemeester van Poppel en zijn twee sche penen. In de grote café-zaal was er intussen voor gezorgd, dat onze tamboers, hun echtgenoten c.q. ver loofden en het bestuur van de Poppelse Fanfare, de inwendige mens konden versterken. Een broodmaaltijd stond voor hen gereed, waaraan ook burgemeester en schepenen aanzaten. Hierna was het de beurt aan onze Boerenkapel, die er op „luchtige" wijze op los blies! Dit optreden, dat werd afgewisseld door een licht muziekske van een Belgische band, oogstte ook bijzonder veel succes. De wijzers van de klok hadden echter onder de bedrij ven door geen seconde stilgestaan en gaven al een ver gevorderd uur van de feestelijke viering van „Poppel Sinksen" aan, toen het sein tot vertrek voor alles wat Heineken was, werd gegeven. Vermoeid, maar in de béste stemming, arriveerde het gehele gezelschap weer veilig en wel in Brabants hoofdstad. vRh. Enkele van onze Belgische werknemers met hun vrouwen in ,,'t Mitje".

Vers van 't Vat | 1965 | | pagina 13