Blijf ook in de vakantie op 'n afstand INTERBROUWERIJ SPORTDAG AMSTERDAM, 12 JUNI 1965 We rijden hard. We hebben vakantie en willen zo vlug mogelijk de zon opzoeken. Voor ons en achter ons rijden anderen; voor velen van hen gaat het er ook om zo vlug ze kun nen op de plaats van bestemming aan te komen. Hoe eerder hoe beter. Daarom rijden we dicht op elkaar en denken daardoor sneller te kun nen opschieten. Bovendien speelt het ons door het achterhoofd, dat we door wel een flinke tussenruimte in acht te nemen, een inhaler de ge legenheid geven voor ons in de file te komen. Met het gevolg, dat wij daardoor eigenlijk weer een beetje „achter" komen. Een wat egoïstische gedachte, die echter sterker onder de weggebrui kers leeft, dan we wellicht vermoe den. Het Verbond voor Veilig Ver keer neemt tegen deze gedachte dui delijk stelling, want er is hier sprake van een gebrek aan bereidheid tot de zo belangrijke samenwerking in het verkeer. We nemen liever het risico anderen en onszelf schade toe te brengen in een kettingbotsing, dan de ruimte voor ons te zien opgevuld door een inhaler. Het te dicht op een voorganger rijden kan ook een oorzaak vinden in de gedachte dan sneller te kunnen inhalen. Een gedachte, die volgens deskundigen op een misverstand be rust. Bij een wat grotere afstand tot onze voorligger hebben we, wan neer we gaan inhalen, meer gelegen heid tot accelereren op onze eigen rijstrook, waardoor we de voor ons rijdende auto sneller kunnen inhalen. Het verblijf op de voor het tegemoet komende verkeer bestemde weghelft wordt hierdoor bekort, hetgeen de inhaalmanoeuvre minder riskant maakt. In het algemeen adviseert het Ver bond voor Veilig Verkeer vooral op de autowegen een afstand tot de voorligger aan te houden, zoals de ze door de Surveillancegroep Auto Snelwegen van de Rijkspolitie als de meest praktische is bevonden. Dat is de afstand in meters, gelijk aan de helft van de snelheid. Rijden we dus tachtig kilometer per uur, dan is de aanbevolen tussenruimte veertig meter. Hierbij moeten we echter wel bedenken, dat op een tunnelweg de onderlinge afstand bij een snelheid boven de dertig kilometer per uur, altijd minstens twintig meter moet zijn. JAARFEEST H.B.B. Zaterdag 17 april 1965. Ondanks het zeer slechte weer viel de opkomst op onze feestavond ter gelegenheid van het 38-jarig bestaan bijzonder mee. Het orkestje „The Four Aces" bracht er al heel vlug de stemming in. De tombola, waaraan enkele le den van de H.B.B.-familie al jaren hun medewerking verlenen, bevatte weer vele mooie prijzen, die snel van de hand gingen. In de loop van de avond ontpopte onze vriend Cas Zwaan zich als een vlotte conferencier, die bovendien de danslustigen voor zeer moeilijke pro blemen stelde. We kunnen terugzien op een bijzon der gezellige avond. v.A. DUINEN- EN TUINENMARS In stralend lenteweer liep de „Vier daagse groep" van Rotterdam op za terdag 1 mei jl. in Loosduinen bo vengenoemde mars van 40 km. Gestart werd van de Psychiatrische Inrichting „Bloemendal" om 10 uur 's morgens, 's Middags om zes uur waren wij daar weer terug. Onder een azuurblauwe hemel liepen wij door de duinen en daarna door en langs de fraaie tuinen, de groente tuinen van Europa, van ons schone Westland. En wie nu denkt, dat wij de volgen de dag, na deze 40 km, stijf en nog uitgeput waren, heeft het mis. Wij allen waren fit en fris als een hoentje. Dat wandelen ook nog een snelle sport kan zijn, bewees onze voor zitter, de heer E. C. A. van der Hoff, die op 5 mei jl. de Maasboulevard prestatietocht liep: 8 km in 49 mi nuten en 6 seconden. Dit was dan wel de snelste tijd in zijn wandel sportloopbaan, nl. 9,792 km per uur. Over het algemeen lezen wij het voorwoord in verschillende boekjes maar zeer vluchtig, maar ditmaal trof ons het voorwoord, dat de hoogeerwaarde heer B. G. Henning, deken van Rotterdam, bij de 10e Dekenale Wandelmars schreef n.l.: „Wandelsport is een prettige sport. Al is het alleen maar omdat je er meteen mee kunt beginnen. Als je wilt gaan tennissen of paard rijden moet er eerst zoveel gebeuren voordat het zo ver is. Maar met de wandelsport niet. In de gebruiksaan wijzing voor de wandelsport staat: „Men neme een tweetal benen, deze zet men met de voorkant in de aan gegeven richting en men verplaatst ze beurtelings 60 a 70 cm voor el kaar, precies alsof men loopt." Nu wil het geval dat verreweg de meeste mensen beschikken over goedgeteld twee benen. Zij allen kunnen met deze vorm van sport terstond een aanvang maken. Het merkwaardige is, dat het door het vele doen steeds beter gaat." Tot zover dit zeer goede woord. En als u het ook eens pro beren wilt: in onze groep is nog plaats. Maar wacht niet te lang met aanmelden. vdBg. FOTO- EN FILMCLUB Op donderdag 6 mei jl. is het be stuur van de fotoclub bijeengeweest en zijn de volgende punten bespro ken. Vakantie: in de maanden juli en augustus zullen geen clubavonden worden gehouden. Op donderdag 2 september a.s. openen we het seizoen 19651966 met de eerste clubavond. Als voornaamste punten van het nieuwe seizoen noemen we: De avond, waarop de foto-van-de- maand wordt gekozen. Voor de be oordeling van de ingeleverde foto's zal de jury tot vijf leden worden uitgebreid. De dia-van-de-maand, ook met een door de leden gekozen jury van vijf man. Ieder lid, dat aan bovenstaande pro grammapunten wil deelnemen en we hopen dat het er vele zijn kan deze zomer zijn uiterste best doen mooie foto's en/of dia's te maken, die op de clubavonden naar de hoog ste eer kunnen meedingen. Verder zullen we contact zoeken met andere verenigingen, die we dan eens op een clubavond hopen uit te nodi gen. Ook lezingen, collecties van andere verenigingen, portretfotografie, ge luid bij films en dia's, onderlinge wedstrijden en een puzzelrit staan op ons programma voor het volgen de seizoen. Kent u iemand, die fotografeert, maar nog geen lid is van onze vereni ging? Vertel hem of haar iets over onze fotoclub! Het bestuur wenst ten slotte ieder een een prettige vakantie, met mooi weer en een goed fotozonnetje! 17

Vers van 't Vat | 1965 | | pagina 19