A. VERKERK vele malen van de diensten van de jubilaris gebruik heeft gemaakt. Op de hem eigen, smakelijke wijze bracht de heer Emmens enkele voorvallen uit die tijd weer in herinnering. Na de toespraak van onze oud directeur was het de heer De Rijke, die de jubilaris het embleem voor 25 jaar dienst opspeldde. Aan het einde van de ontvangst mocht de heer Lange nog enkele fraaie cadeaus in ontvangst nemen. In kantine Hollandia werd de jubilaris opgewacht door een grote schare collega's, vrienden en bekenden. In de toespraken van achtereenvolgens de heren Van Agt- hoven, Kregel, Kleingeld, mej. Toneman en de heren Hoogvliet en De Boer viel te beluisteren dat de heer Lange, behalve als collega, ook zeer gewaardeerd wordt als bestuurslid van de voetbalvereniging H.B.B. en als lid van de feestcommissie. De heer Van Agthoven, voorzitter van H.B.B.sprak daarbij in het bijzonder uit naam van de voetbalclub. Hij liet zijn dank vergezeld gaan van een set prach tige tuingereedschappen. Namens het jubileumfonds van de garage kwam daar na de heer Kregel een geschenk onder couvert aan bieden. De heer Kleingeld vervolgens dankte de jubilaris voor het vele werk, dat deze in allerlei functies voor hel personeel heeft gedaan en nog doet. In de rij van sprekers was ook het vrouwelijk element vertegenwoordigd. Namens mej. Schönberger, mej. Kleyngeld en haarzelf overhandigde mej. Toneman een cadeau, bestemd voor de hobby van de jubilaris. Als lid van de feestcommissie kwam vervolgens de heer Hoogvliet de heer Lange nog even in het zonnetje zetten en het grote aantal cadeaus met nóg een ver meerderen. De laatste spreker was de heer De Boer, die namens de collega's-chauffeurs en -monteurs zijn gelukwensen èn een prachtige grasmaaimachine kwam aanbieden. Het valt licht te begrijpen, dat het de jubilaris („ik sta perplex") niet gemakkelijk viel zijn dank onder woorden te brengen. 25-jarig jubileum Het derde zilveren jubileum, dat vorige maand in Rot terdam werd gevierd, was dat van de heer A. Verkerk, die op 22 april jl. 25 jaar in Heineken dienst was. De heer Verkerk, die sinds maart 1951 deel uitmaakt van het personeel van de afdeling bouwkundig onder houd, neemt daar een bijzondere plaats in. Reeds ge ruime tijd namelijk, voert hij allerlei werkzaamheden De heer A. Verkerk, werkzaam in de afdeling bouwkundig onderhoud te Rotterdam en van vele markten thuis, was op 22 april jl. de derde zilveren jubilaris, die gehuldigd werd. op bouwkundig gebied zoals metselen, tegelzetten, as falteren, het maken van betonwerk en dergelijke uit. In de loop der jaren heeft hij zich dan ook ontwik keld tot een all-round vakman op het terrein van de ze, verschillende werkzaamheden. Behalve deze veelzijdigheid in zijn werk op de brou werij, leidt de jubilaris ook in zijn vrije tijd een actief leven, dat voor een belangrijk deel gewijd is aan het verenigingsleven en aan de hengelsport. Deze en andere bijzonderheden, schaduw-, maar ge lukkig ook vele zonzijden, kwamen naar voren tijdens de ontvangst bij de bedrijfsleiding, waar ir. Onderwa ter bij afwezigheid van ir. Van Rossem als gastheer optrad. Aan het einde van de ontvangst dankte de heer Onderwater de jubilaris namens de directie en de be drijfsleiding voor de vele goede diensten de brouwe rij bewezen en speldde hem het gouden embleem op. In Hollandia werd de jubilaris toegesproken door col lega Leuth van de timmermanswerkplaats, die aller eerst een boeket van 25 (voor elk dienstjaar één) prachtige tulpen overhandigde, namens evenzoveel le den van het jubileumfonds. De heer Leuth gaf vervolgens een korte terugblik op de loopbaan van zijn collega en schilderde zijn ge hoor een symbolische, door de jubilaris gemaakte muur voor, waarin de verschillende onderdelen van diens werk en tevens zijn goede eigenschappen tot uitdruk king kwamen. Namens de collega's overhandigde de heer Leuth ten slotte een cadeau onder couvert. Vervolgens bood baas Verkerk, chef van het magazijn, namens de hengelsportvereniging een geschenk aan. Ook het mannenkoor was vertegenwoordigd en liet door de heer Van Halem een grote taart overhandigen. Vele waren de gelukwensen die de jubilaris in ont vangst mocht nemen en tijdens deze receptie werd nog menige toost op hem uitgebracht. 13

Vers van 't Vat | 1965 | | pagina 15