J. M. VAN DER POST A. D. LANGE 25-jarig jubileum De Rotterdamse brouwerijgemeenschap had vorige maand drie zilveren jubilarissen in haar midden. De eerste van hen (8 april 1965) was de heer J. M. van der Post, die een week later, op 15 april jl., in de raads- kelder temidden van collega's en bekenden het feit her dacht, dat hij 25 jaar geleden bij Heineken in dienst trad. Na een opleiding (hij volgde onder andere de bazen- cursus) en enkele jaren praktijk werd de heer Van der Post medio 1949 uitgezonden naar Soerabaja, waar hij als baas bottelarij bijna tien jaar werkzaam is ge- De heer J. M. van der Post, onderbaas emballage vol/leeg te Rotter dam, vierde op 15 april jl. zijn zilveren jubileum. weest. In 1958 keerde de heer Van der Post uit Indonesië in Rotterdam terug, waar hij onderbaas werd in de afdeling emballage vol/leeg. In zijn toespraak wees de heer Van Rossem in het kort op de periode buitenslands van de jubilaris. Hij vervolgde: „Wij zijn blij, dat wij u in ons midden hebben. U vervult een belangrijke taak op uw eigen, rustige en bescheiden wijze". Daarna speldde de heer Van Rossem het goud, waarop hij in het begin van zijn toespraak had gezinspeeld, de jubilaris op de revers. Namens de collega's en het kantoorpersoneel van Rot terdam voerde vervolgens de heer Puts het woord. De heer Puts heeft gedurende verscheidene jaren met de jubilaris samengewerkt in Soerabaja. Hij was dan ook bij uitstek de man, die iets kon vertellen over de Soe- rabaja-tijd van de heer Van der Post. De heer Puts deed dat met kennelijk plezier en enkele leuke herin neringen en gezamenlijke belevenissen kwamen weer tot leven. Men had daar echter ook moeilijke tijden meegemaakt, maar, aldus de heer Puts tot de jubilaris, „je was een fijne kameraad, altijd bereid tot helpen". Namens de collega's en het kantoorpersoneel bood de heer Puts ten slotte een cadeau onder couvert aan. Als afgevaardigde van de Amsterdamse collega's kwam de heer Van Essen gelukwensen en een cadeau aanbie den. De heer Oele deed dat namens de Bossche collega's. Hij liet zijn woorden vergezeld gaan van een vorste lijke kist sigaren. Na het dankwoord van de jubilaris bleef men nog ge ruime tijd in zeer geanimeerde stemming bijeen. 25-jarig jubileum De tweede zilveren jubilaris vorige maand in Rotter dam was de heer A. D. Lange, die eveneens op 15 april jl. zijn 25-jarig dienstverband bij Heineken her dacht. Over zijn loopbaan, die zich hoofdzakelijk tussen de wielen en achter het stuur sinds 1950 is de heer Lange directiechauffeur heeft afgespeeld, valt niet zo heel veel te zeggen. Des te meer over de viering van zijn jubileum, waarbij nog eens duidelijk bleek dat de heer Lange niet alleen een bekende, maar ook een zeer geziene figuur is in de Rotterdamse brouwerijgemeenschap. Om te beginnen werden hem, tijdens de ontvangst bij de directie, woor den van dank en waardering voor zijn werk als di Eveneens op 15 april 1965 herdacht de heer A. D. Lange, directie chauffeur, te Rotterdam het feit, dat hij 25 jaar geleden in Heineken dienst trad. U ziet de jubilaris hier op het terrein van de luchthaven Schiphol, waarheen hij vele dienstreizen heeft gemaakt en nog maakt. rectiechauffeur toegesproken. Dat gebeurde bij monde van onze oud-directeur de heer Emmens, die destijds mm MEH tmsL

Vers van 't Vat | 1965 | | pagina 14