ONZE JUBILARISSEN C. A. F. BOSKEMPER 40-jarig jubileum Op 7 april 1965, om ongeveer vijf uur 's middags, zat een hele schare belangstellenden in 't Koelschip te wachten op het binnenkomen van een markante figuur uit de Amsterdamse brouwerijgemeenschap. Dat was de heer C. A. F. Boskemper, die zou worden gehuldigd ter gelegenheid van zijn 40-jarig dienstjubileum. Toen het zover was, zal menigeen gedacht hebben aan vroe ger jaren, als Boskemper geconcentreerd de boksring instapte voor het leveren van één van zijn vele ge vechten. Om in deze trant te blijven spreken, het werd ditmaal een wedstrijd over acht ronden. De eerste zeven ronden waren achtereenvolgens voor de heren Goos, Wijnands, Moes, Hof, De Jong, Vos en Brinkman, maar de laatste en beslissende ronde was zoals vanouds voor Boskemper. Alle sprekers schetsten de jubilaris als een nobel en goedwillend mens, die niet bang was om iets aan te pakken. De heer Goos belichtte de levensloop van de heer Bos kemper bij de brouwerij. Begonnen in de boenplaats ging deze na enkele jaren over naar de stokerij, waar hij tot oktober 1955 bleef. Daarna kwam hij in de algemene werkplaats, waar hij nu nog steeds werk zaam is. Alle werkzaamheden, die hij had verricht waren altijd met inzet van de hele persoon gebeurd. Na de jubilaris hiervoor te hebben bedankt, overhan digde de heer Goos enige attributen voor de tweede hobby van de jubilaris, het klaverjassen. De heer Wijnands dankte mede namens de heer Kruijver voor al datgene wat de jubilaris had gedaan in de al gemene werkplaats. Speciaal noemde hij nog even de opgewektheid waarmee de jubilaris altijd zijn werk zaamheden verricht en de prettige oplossing die hij al tijd wist en weet te vinden voor „de kleine dinge tjes". De heer Moes was de gelukkige die het personeelscadeau mocht aanbieden. Het was bekend dat de jubilaris van Onder grote belangstelling vierde de heer C. A. F. Boskemper van de algemene werkplaats in Amsterdam op 7 april Jl. lijn 40-jarig jubileum. sigaren houdt, maar het bedrag was zó groot gewor den, dat indien hiervoor sigaren waren gekocht de vrees gewettigd zou zijn, dat hij zijn pensioen niet zou halen. „Het pensioenfonds zal overigens wel een „zware klant" aan u krijgen en daarom leken ons kampeerspullen beter te passen bij uw vitaliteit", al dus de heer Moes. De bedrijfsbrandweer, waarvan de heer Boskemper al jarenlang lid is, dankte bij monde van de heer Hof de jubilaris speciaal voor de prettige sfeer die hij altijd wist te stimuleren in deze vrijwillige bedrijfsgroep. Niet alleen hierom was hij altijd een voorbeeld, maar ook door zijn prestaties op een leeftijd waarop al menig brandweerman het „bijltje" erbij neergelegd had. Namens deze groep werd een kist sigaren aangeboden. De heer D. de Jong, erevoorzitter van de afdeling Noord-Holland van de Nederlandse Boksbond, be lichtte een ander aspect van de afgelopen 40 jaar, na melijk het boksen. Wat deze sport voor de heer Bos kemper betekent, was van zijn gezicht te lezen toen de heer De Jong herinneringen op ging halen. Hier bij kwam naar voren dat de heer Boskemper twee keer kampioen van Nederland is geweest, namelijk in 1921 en in 1922 en dat hij daarnaast nog ongeveer zestig bekers en medailles in de wacht had gesleept. Sportiviteit en eerlijkheid waren hierbij altijd sterk naar voren getreden. Hiervoor en voor al datgene dat de heer Boskemper in later jaren voor de boksjeugd heeft gedaan, mocht de heer De Jong de jubilaris mede delen, dat hij naast het erelidmaatschap van het district Noord-Holland, thans benoemd was tot lid van ver dienste van de Nederlandse Boksbond. Met een warm applaus van de zaal werd hierna de erespeld op de brede borst van Boskemper bevestigd. Nadat de heer P. Vos (gepensioneerd) nog even de gelegenheid had aangegrepen om in het openbaar de jubilaris te bedanken voor het feit dat zij van collega's tot vrienden waren geworden, kreeg als laatste spre ker de heer J. Brinkman, secretaris-penningmeester van de klaverjasvereniging „Bosboom" het woord. Ook hier bleek de jubilaris een trouw lid te zijn met vijf club kampioenschappen op zijn naam. De club wilde hem graag eren op deze dag en bood de jubilaris een grote doos sigaren aan. De laatste ronde was, zoals gezegd is, voor de heer Boskemper die op de hem eigen wijze bedankte voor alles wat men voor hem had willen doen. L. H. 10

Vers van 't Vat | 1965 | | pagina 12