2S-JARIG JUBILEUM L. J. SCHUURMAN AFSCHEID J. VAN ZUIDAM De klok van het Rijksmuseum wees 5 uur, die van het Weteringcircuit vijf minuten erover, toen de heer Schuurman op 1 april 1965 de ter gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum in het Roeischip gehouden receptie binnenstapte. Op zo'n dag, 1 april, kan men van weinig op aan, zelfs de tijdaanwijzers deden hieraan mee, doch vaststaat dat op 1 april 1940 de heer Schuur man bij Heineken begon te werken en wel op de afdeling waar hij nog steeds werkt, de expeditie. De heer Lindeman, zijn chef, ver telde ons dat de jubilaris van het V.C.K. was gekomen. Ik meen te mogen aannemen dat dit Verenigd Cargadoorskantoor betekent, temeer waar de heer Lindeman ons liet weten dat er in april 1940 niet veel meer was te varen. De heer Schuurman dus zat 25 jaar op de expeditie, zij het op verschil lende stoelen. De stoel waarop hij thans zit, is die van de stadsexpeditie, waarop hij zijn werk met grote accu ratesse en veel plichtsgevoel verricht. Maar dat niet alleen. Zeer belangrijk ook vond de heer Lindeman, dat hij de afnemers heeft begrepen. De afne mer uit de stad is de klant met wie de brouwerij directe binding heeft, zulks in tegenstelling tot de afnemer uit de provincie, met wie het contact via de agent loopt. Maar hoe dan ook, er zijn altijd minder soepele klanten en gezegd kan worden, dat geen hunner er ooit in is geslaagd Schuurman in het harnas te jagen en dat pleit in hoge mate voor hem. Dat |zijn groot gevoel voor humor hem hierbij zeer van pas is gekomen kan aan onze waardering voor zijn op treden niets afdoen. De heer Schuurman is naast hengel en klaverjasenthousiast ook een trouw voetbalsupporter en wel van Blauw- Wit. In een ver verleden hebben Ajax en Blauw-Wit niet tegen maar met elkaar gevoetbald en zichtbaar ver rast mocht de heer Schuurman uit handen van de heer Been een uit die tijd daterend draagspeldje in ont vangst nemen. De heer Lindeman bracht, komend aan het einde van zijn lofzang, de heer Schuurman veel dank voor al hetgeen de jubilaris had gepresteerd, dankte mevrouw Schuurman voor haar goede zorgen die het o.a. moge lijk maakten dat wij iedere morgen opnieuw een opgewekte Schuurman op de brouwerij krijgen en overhan digde mevrouw bloemen en haar man, namens kantoorpersoneel, chauffeurs en portiers een mooie Zaanse klok. De heer Steeneken, sprekend namens de vertegenwoordigers, kwam de jubi laris gelukwensen en hem bedanken voor de prettige wijze waarop hij de vertegenwoordigers steeds had gehol pen en met de klanten was omgegaan. Hij hoopte nog vaak een beroep op hem te mogen doen. De jubilaris tenslotte bedankte de sprekers en de talrijke aanwezigen voor de onvergetelijke dag die men hem had bezorgd. Persoonlijk, Schuurman, wil ik nog even terugkomen op je reeds door de heer Lindeman aangehaalde gevoel Op 1 april jl. vierde de heer L. J. Schuurman (r.), van de afdeling expeditie te Amsterdam, zijn zilveren jubileum. Links een van onze chauffeurs, de heer De Man. voor humor en je (kwajongensach tigheid. Onder wel bijzonder veel van elkaar verschillende omstandigheden ben ik met deze hoedanigheden in aanraking gekomen, namelijk voor het eerst tijdens de periode dat wij in de brou werij waren ondergedoken en later tijdens een avondvierdaagse Heb je me in die onderduiktijd met je grappen ontzettend geholpen, tij dens die avond-vierdaagse heb je me bijna de das omgedaan. Je hebt me namelijk tijdens één van die avond wandelingen zo laten lachen dat ik mijn uiterste best heb moeten doen om niet in het gezicht van de haven te stranden. Dat neemt niet weg dat ik er zoveel plezier aan heb beleefd dat ik graag weer eens de luie benen wil strekken als jij bereid bent nog weer eens een avond-vierdaagse te lopen met Oud-Bruin In meer dan één opzicht heeft de heer J. van Zuidam, die op 31 maart jl. afscheid nam van de Rotterdamse brouwerij, de voetsporen van zijn vader gedrukt. Deze ging in 1935 na de respectabele diensttijd van 53 jaar met pensioen. Hij was elektricien en ook zoon Koos is gedurende zijn gehele diensttijd bij Heineken als zo danig werkzaam geweest. In dienst jaren heeft hij zijn vader niet kunnen evenaren, zij het dat hij er met 49 jaar tamelijk dichtbij is gekomen. Deze en andere bijzonderheden kwa men tijdens de ontvangst bij de be drijfsleiding naar voren. Behalve de heer en mevrouw Van Zuidam, waren ook hun zoon en diens vrouw aan wezig en aangezien deze zoon ook werkzaam is in de elektrotechniek, valt het licht te begrijpen dat in het vuur van het gesprek de „vonken" eraf vlogen. Aan het einde van de ontvangst dankte ir. Van Rossem namens directie en bedrijfsleiding de heer Van Zuidam voor de vele goede diensten die deze de brouwerij ge durende bijna een halve eeuw had bewezen. In kantine Hollandia, waar de af scheidsreceptie plaatsvond, werd de heer Van Zuidam toegesproken door chef-machinist De Lange. Daarbij kwam heel duidelijk tot uitdrukking in welke hoedanigheden de heer Van Zuidam mede door zijn werk bekend was in het gehele bedrijf. De heer De Lange besloot zijn toespraak met het overhandigen van het cadeau namens de collega's, een fraaie baro meter. Ook de heer Heringa, zijn directe chef, liet zich in waarderende bewoor dingen uit over de persoon en het werk van de scheidende heer Van Zuidam. Namens de vakbond kwam ten slotte de heer Zom de gebruike lijke taart aanbieden. Na het dank woord van de heer Van Zuidam bleef men nog geruime tijd bijeen. De heer J. van Zuidam, elektriciën te Rotter dam, ontving bij zijn afscheid op 31 maart jl., van zijn collega's een fraaie barometer. li k

Vers van 't Vat | 1965 | | pagina 9