DE IDEEENBUS -a- PERSONALIA BUITENLAND Door de plaatselijke ideeënbuscommissie van Amsterdam en Rotterdam werden in de afgelopen periode de volgende belo ningen toegekend. AMSTERDAM B. Mulder, elektr. techn. werkpl., 15, Afsluiting met een perspex deksel van de vulmachine van de kroonkurkmachine. J. C. Kleton, bottelarij, 30,Con structie-verbetering aan etiketteermachine, waardoor storingen bij etiketten-toevoer verminderen. F. A. v. d. Kint, bottelarij, 15,Aan brengen beugel op de kistenbaan, waar door beschadiging van schakelaars wordt voorkomen. F. A. v. d. Kint, bottelarij, 15,De kistenketting van de uitpakmachine te voorzien van twee kettingspanners, waar door vlottere herstelmogelijkheid en soe peler kistenloop. S. J. Cost, mach. kamer, 30,Ver betering van installatie in nieuw ketel huis, waardoor betere beveiliging tegen storingen. A. G. Luybe en C. A. Luybe, elektr. techn. werkpl., 30,Gebruik van ovenlampen en verbetering van bijbeho rende bedrading. C. Bostdorp, alg. werkpl., 20,Wijzi ging van de in- en uitloopleidingen van beslagpompen. F. F. de Vink, alg. werkpl., 15, Vereenvoudiging van het testen en repa reren van de Brenks-drukmeters. J. W. v. Buuren, poortcontrole, 15, Aanbrengen codering door de flessen- wagen-chauffeurs op de bonnen. G. Dooyeweerd, elektr. techn. werkpl., f 15,In het nieuwe ketelhuis de stop contacten voor de looplampen aan te sluiten op de noodinstallatie. J. Moes, alg. werkpl., 25,Construc tie wijziging van de inloop van de fus- tenlift, waardoor minder storingen en vermindering van slijtage. J. Moes, alg. werkpl., 15,Wijzi ging van het flessenschudapparaat in het laboratorium, waardoor tijdsbesparing en minder reparaties. j. Moes, alg. werkpl., 15,Aanbren gen van een stofzuigslang op de vacuum- leiding boven in het silo-gebouw. L. Lassooy, alg. werkpl., 15,Ver vaardiging van een korf, waarmee de bussen hopextract op eenvoudige en on gevaarlijke wijze in de brouwketel ge bracht kunnen worden. A. J. Overwater, helderbierkelder, f 15,Gebruik te maken van een klein stalen vat met een handbierpomp voor het volzetten van de peilglazen van de schoongemaakte tanks. J. de Bruin, ligkelder, 15,Aan brengen van een spiegeltje tegenover de lift. H. C. L. Holtuin, brouwhuis, 15, Verplaatsing van de kleine afsluiters van het warme water om de bostel-worm en -leiding waardoor verstoppen wordt voorkomen. J. Bekker, alg. werkpl., 15,Ver vaardiging van een boormal voor de reparaties van plugkranen, waardoor minder reparatie en geen beschadiging aan de plug bij de reparatie. A. G. Luybe, elektr. techn. werkpl., 20,Aanbrengen van een aftap mogelijkheid op de rijst- en moutbascule, waardoor tijdens het brouwproces con trole op de gestorte mout/maismeel mo gelijk wordt. A. G. Luybe, elektr. techn. werkpl., 15,De elektriciteitskabels van de motoren van de depalletiseerinrichting en de laadbakkenlift via een verende trommel te laten lopen, waardoor minder storing en een grotere veiligheid wordt verkregen. F. F. de Vink, alg. werkpl., 15, Aanbrengen van een plankje in iedere tankkelder voor 6 a 8 urvita-meters. Voorkomt veel heen-en-weer geloop. F. F. de Vink, alg. werkpl., 15,Af draaien van schroefdop van de urvita- meters, waardoor een verbeterde werking en controle ontstaat. F. F. de Vink, alg. werkpl., 15,Het registreren van de urvita-meters, waar door tijdsbesparing verkregen wordt. A. G. Masmeyer, alg. werkpl., 15, Aanbrengen van andere scharnieren op de kleur-comporator (lab.) waardoor af breken wordt voorkomen. D. Kamstra, elektr. techn. werkpl., 20,—. Aanbrengen van een extra baan bij de inspectiemachines (Bim), waar door controle op en de werkzaamheden aan Bim-apparatuur eenvoudiger worden en stagnaties voorkomen worden. J. de Bruin, ligkelder, 15,Reini ging van alle luchtslangen in lagerkel- ders, helderbierkelder etc. éénmaal per 2 a 3 maanden met heet rondstromend so dawater, waardoor tijdsbesparing en ver mindering infectiegevaar. F. F. de Vink, alg. werkpl., f 15,Aan brengen van een flexibele slang met tele scoopleiding onder aan de bufferbak voor mout. Hierdoor kunnen met één leiding alle silo's bestreken worden. Moes, alg. werkpl., 20,Aanbren gen bedieningspaneel bij de bedienings man van de fustenspoelmachine, waar door werkzaamheden vlotter verlopen. J. Bekker, alg. werkpl., 20,Verbe terde werkmethode om nieuwe koppe lingen aan de bierslangen te maken. Th. H. Weber, boenplaats, 40,Aan brengen van een beugel voor bescherming ventielen aan vatenlift. Voorkomt sto ringen. ROTTERDAM Mej. C. A. Ponjée, telefooncentrale, voor twee ideeën ter verbetering van de ac commodatie in het damestoilet bij de raadskelder. Elk van de ideeën werd met 15,beloond. A. N. Raadsen, transportdienst 25, Het gratis ter beschikking stellen van een medische informatiekaart aan personeel, dat hiervoor in aanmerking komt. Een aanmoedigingspremie ontvingen: L. M. Broekmans, budgettering. W. J. Brug- geman, public relations. A. A. Frenks, bedrijfsbureau. Mej. C. E. de Heer, secr. bedrijfsleiding. G. P. Jansen, export. A. M. Luijks, bottelarij. J. H. v. d. Wal, inkoop handelsartikelen. De heer C. D. M. Koopmans werd op 2 maart over geplaatst van Freetown naar Aba. Op 10 maart vertrok de heer W. Zwanenburg met verlof uit Aba naar Nederland. De heer P. R. Motley arriveerde op 16 maart in Johan nesburg, waar hij als Technical Manager is gedetacheerd bij Whitbread South Africa (Pty) Ltd. 9 Op 16 maart vertrok de heer P. D. Stephinson met zijn gezin met Europees verlof uit Hastings (Nieuw-Zeeland). Mevrouw L. J. Scheltema-van Dam en haar zoontje reisden op 20 maart naar Kumasi, waar haar man sedert kort werkzaam is. De heer F. Kesteloo verliet onze dienst op 21 maart. Op 23 maart arriveerde de heer W. Dijkstra met zijn gezin uit Martinique met verlof in Nederland. De heer R. J. Haythornthwaite verliet op 28 maart onze dienst. Op 3 april vertrok de heer F. J. M. Kil met zijn gezin uit Lagos met Europees verlof. 6

Vers van 't Vat | 1965 | | pagina 8