brouwerijen in het noordwesten van Engeland en speelden onder de naam van „Whitbreads Duttons North West England Football Team". (In de onderlinge Whitbread competitie was dit elftal op de tweede plaats ge ëindigd, nadat het in de beslissings wedstrijd tegen Whitbread London na een 22 stand ten slotte in de ver lenging van dit elftal had verloren.) Zij waren per vliegtuig uit Manchester aangekomen en omdat ook hun vlucht (wegens mist) vertraging had onder vonden en het inmiddels al diep in de middag was geworden, moest men besluiten de wedstrijd tot de volgende dag uit te stellen. De kennismaking werd daarop voortgezet bij een glaasje bier. Achter de tapkast stond niemand minder dan de heer Van Os van Del den, directeur van Heineken (Ltd.) London, die ons behulpzaam was bij het maken van een keus uit de ver schillende Whitbread bieren. Samen met de Engelse ploeg klommen we daarna weer in de bus voor een rit langs de meest bekende punten van Londen, zoals de Big Ben, Buckingham Palace, Downingstreet, het Parlementsgebouw, de St. Paul In de raadskelder van de Whitbread brouwerij stond de heer Van Os van Delden van Heineken (Ltd) London achter de bar. daille. Ook de aanvoerders van beide elftallen en de leider van het Engelse team spraken nog enkele woorden. De heer Wanschers die namens de Heine ken mensen de gastheren dankte voor de hartelijke ontvangst, liet zijn woor den vergezeld gaan van tulpen (van Amsterdam) voor de dames en een Delftsblauwe Heineken bierpul voor de Engelse spelers. De captain van het Whitbread elftal mocht uit han den van de heer Wanschers een fraai vaantje als herinnering aan deze ont moeting in ontvangst nemen. Na aankomst later op de avond, in het „Mount Pleasant Hotel" zochten we al gauw onze kamers en bedden op. Verscheidene van de Engelse spe lers daarentegen gingen aan de bar nog een slaapmutsje pakken. Of het nu daardoor kwam weten we niet, maar de volgende morgen er moest al om half tien gespeeld worden ging ons elftal zó enthousiast van start, dat onze Engelse tegenstanders al na enkele minuten tegen een 10 achterstand aankeken. Dat was dank zij een treffer van linksbinnen Schot. De onzen bleven ook daarna voort durend druk uitoefenen op de verde diging van de gastheren. En terwijl de Engelsen het in individueel spel zoch- Tijdens de trip door de omgeving van Londen kwamen we ook in Windsor, waar we het imposante Windsor Castle konden bewonderen. kathedraal, de Tower Bridge en vele andere bezienswaardigheden. Het hele gezelschap, spelers en offi cials van beide ploegen, kreeg 's avonds te Snowsfield een diner aangeboden. Zoals reeds is vermeld, was ook de heer H. C. Whitbread daarbij aan wezig. Na afloop van het diner hield de heer Whitbread een korte toespraak Hij zei bijzonder verheugd te zijn dat deze eerste ontmoeting tot stand was gekomen en hij sprak de hoop uit, dat ook in de toekomst deze contac ten zullen worden voortgezet. Daarna bood hij aanvoerder Schot een Whit bread schild aan en overhandigde elk van onze spelers een attentie be staande uit twee Whitbread boek werkjes, een zelfbinder en een me Een gedeelte van het Whitbread wagen park op de brouwerij. 4

Vers van 't Vat | 1965 | | pagina 6