EERSTE VOETBALCONTACT WHITBREAD - HEINEKEN IN LONDEN beid, zowel bij bet diner als bij de wedstrijd, van de heer H. C. Whit- bread, de oudste zoon van Colonel WH. Wbitbread, en lid van de raad van bestuur van het Engelse brouwerij- concern. Het Nederlandse team was na een selectiewedstrijd op 20 maart en een oefenwedstrijd op Tl maart jl. samen gesteld uit voetballers van onze drie brouwerijen. Het bestond uit Reis (d.), Meijer (r.a.), De Bruijn (l.a.), Wierda (res.) en Liebrand (r.bi.) van Amster dam, De Borst (l.bu.), Schot (l.bi.), Van der Horst (m.v.) en Zwaan (r.h.) van Rotterdam, Eland (sp.), Parijs (l.h.), Beekmans (r.bu.), Van Venrooy (res.) en Van der Heyden (res.) van Den Bosch. Het elftal werd begeleid en gecoached door de keuzecommissie, de heren Hollander (Amsterdam), Lange (Rotterdam) en Kop (Den Bosch). De leiding berustte bij de heer Wanschers, terwijl ook de heer Goos de reis meemaakte. Het lag in de bedoeling dat we zater dag 3 april jl. om half tien 's morgens per chartervliegtuig van Schiphol zouden vertrekken. Door een techni sche storing kon de vlucht op het vastgestelde tijdstip niet doorgaan en toen het oponthoud langer duurde dan was voorzien, werd het geduld van spelers en officials zwaar op de proef gesteld. Maar eindelijk was het dan zover en na een vlotte start en een voorspoedige vlucht landden we anderhalf uur later op het vliegveld Het Heineken elftal met officials. Staan de v.l.n.r. de heren Kop, Hollander, Pa rijs, De Bruijn, Meijer, De Borst, Van der Horst, Liebrand, Van der Heyden, Goos en Wanschers; gehurkt v.l.n.r. Van Venrooy, Schot, Zwaan, Reis, Eland, Wierda en Beekmans. De heer Lange, die op dat moment zelf opnamen maakte, staat niet op de foto. Londen, zaterdag 3 en 4 april 1965. De banden, die sinds enige jaren tus sen Wbitbread en Heineken bestaan, werden in dit weekeinde ook op sportief gebied bevestigd, toen een vertegenwoordigend voetbalelftal van Heineken een kort bezoek aan Enge land bracht om daar een wedstrijd tegen de Wbitbread collega's te spelen. Het is een bijzonder plezierige ont- In het vliegtuig op weg naar Engeland. moeting geworden. Weliswaar moest wegens een vertraging in de vlucht van zowel de Engelse als de Neder landse ploeg het programma enigs zins gewijzigd worden, maar zover de gastheren het in de hand hadden, hebben zij ons een kostelijk weekeinde bezorgd. Deze eerste sportontmoeting kreeg extra glans door de aanwezig- Gatwick (bij Londen), waar de heer Weston van Whitbread ter verwel koming aanwezig was. Van het vliegveld ging de reis per bus naar de Whitbread brouwerij in Lon den. In de „City cellars" ontmoetten we de spelers van Whitbread. Deze waren afkomstig van vier kleinere Bij de foto op de volgende pagina. De heer Whitbread overhandigt aanvoerder Schot van het Heineken elftal een her- inneringsschild. Het „Mount Pleasant Hotel", waar we van zaterdag op zondag logeerden. 2

Vers van 't Vat | 1965 | | pagina 4