Een gouden schoen voor drie gulden Het lijkt vooroorlogs. Maar het is niet zo. Het enig ouderwetse is het wandelen, dat steeds meer populair wordt. Onbegrijpelijk? De Raad voor Lichamelijke Opvoeding, kamer 225, stadhuis in Rotterdam weet, dat er in de omgeving van onze goede, maar zeer dynamische stad, nog veel natuurschoon valt te bewonderen. Daarom heeft zij een boekje (met groen, wit groene omslag) „Wandelen voor iedereen" voor u klaar liggen, dat voor de prijs van drie gulden 20 wandelingen in de natuur rond Rot terdam beschrijft en een boekje, waar in u uw wandelingen moogt aanteke nen. En nu de verrassing. Als u 100 uur hebt gewandeld (er wordt op uw sportieve geest gerekend dat u met de tijd niet smokkelt) en u le vert het boekje in, dan ontvangt u gratis een speldje, dat een bronzen schoentje voorstelt; wandelt u 200 uur dan krijgt u het zilveren en bij 300 uur het gouden schoentje. En nu moet u niet denken, dat u die 300, 200 of 100 uren over jaren kunt uitsmeren, u moogt daar twaalf maanden over doen. Werkelijk geen inspannende opgaaf. En bovendien zo goed voor uw ge zondheid. Zo heilzaam voor uw ver stijfde spieren. Geen angstige ogen meer als u de weegschaal beklimt en voor uw longen slechts zuivere, onbe dorven lucht! Kom probeer het eens. Doe mee met de honderden die u voorgingen. Rot terdam's omgeving is rijk aan mooie plekjes, ja zelfs aan natuurschoon, als u de weg maar weet. Vraag nog heden het boekje aan en maak de stijve spieren los. vdBg Eerste wandeltocht „Heineken Rotterdam" Een stralende lentedag: zaterdag, 13 maart. Van het fraaie Plaswijckpark ging het langs de Bergse Plas over het mooie oude sluisje aan de Strekkade en verder langs de Rotte, de zo inge togen rivier, waaraan onze van leven bruisende stad haar naam dankt. Na de Terbregseweg en de Plaszoom wandelde onze groep deelnemers het Kralingse Hout in, waar de lente zich in de zwellende knoppen aan boom en struik aankondigde. Een verrukkelijke tocht van slechts 15 km in de onmiddellijke omgeving van de stad, maar toch zover daarbuiten, dat onze longen zich steeds weer met frisse, gezonde lucht konden vullen. De koffie, aangeboden door de Kra lingse Zeilclub, smaakte best. Na afloop van de tocht vonden de traditionele poffertjes in het Plas wijckpark goede aftrek. vdH Halfvastenbal in Bossche kantine De personeelsvereniging van onze Bossche brouwerij heeft op zaterdag 27 maart j.l. weer haar jaarlijkse Halfvastenbal georganiseerd. Het feest had dit jaar een Zuidlimburgs accent door de aanwezigheid van de Carna valsvereniging „D'r Voosestoefs van lepe" (De Vossestaarten van Epen), die met hun Carnavalsprins Leo I, de Raad van Elf, de boerenblaaskapel en zeven Tanzmariechen, bijzonder veel heeft bijgedragen tot het wel slagen van dit Halfvastenbal. Zoals gebruikelijk is, werden op deze avond aan enkele van onze personeelsleden de Carnavalsonderscheidingen uitge reikt, een eer die deze keer te beurt viel aan de heer Van der Geld, de voorzitter van de personeelsvereni Het optreden van de Tanzmariechen oogstte veel bijval. 14 Naarmate de avond vorderde, steeg de stem ming. Prins Leo 1 (derde van rechts) reikte onder scheidingen uit aan de heer Van der Geld, de voorzitter van de personeelsvereniging ging, en aan de heer Eggly, de secre taris van ons tamboerkorps. Naarmate de avond vorderde, steeg de stemming. De muziek werd, afwis selend, verzorgd door de boerenkapel van de gasten, door het Heineken blaasorkest en door de dansband „The Wings". Het optreden daar tus sendoor van de Tanzmariechen oogstte veel bijval. Al met al was het een plezierig feest, waaraan de deelnemers en zeer zeker ook onze Zuidlimburgse gasten met veel genoegen zullen terugdenken. en aan de heer Eggly, de secretaris van ons tamboerkorps.

Vers van 't Vat | 1965 | | pagina 16