VAN ONZE VERENIGINGEN ROTTERDAM Eerste expositie van de fotoclub werd groot succes Onze expositie was een succes! Naar schatting is de tentoonstelling door ongeveer 400 personen bezocht, waarvan 161 een waarderingsformulier hebben ingevuld. Voor velen was het invullen van het formuliertje een te zware opgave, omdat, zoals zij beweerden, alle foto's zeer goed waren. En dan te bedenken dat alle ingeleverde foto's tentoongesteld konden worden, zowel van de prille beginners als van de meer gevorderden! Dit moet voor degenen die wèl fotograferen, maar nog géén lid van onze club zijn een aanleiding zijn toch lid te worden. Zij zullen dan in enkele weken in staat zijn een goede afdruk te maken. Het is jammer, dat de belangstelling voor de tentoonstelling, die in drie lokaliteiten werd gehouden, in de oude schaftkamer niet zo groot was. Op donderdag 8 april hielden we in de H.T.B.-kantine een druk bezochte sluitingsavond. Nadat we voor een laatste maal de foto's en dia's hadden bewonderd, konden we, dank zij ons elektronisch brein, direct de eerste vijf foto's bekendmaken. De heer Sikkema, wiens foto door de „lekejury" als de allerbeste werd beoor deeld, mocht de wisselbeker in ontvangst nemen. Zijn fraaie foto benevens de andere eerste plaatsen kunt u op de volgende pagina's bewonderen. Na de prijsuitreiking hebben we ons geamuseerd met de avonturen van Donald Duck in wiskundeland. Wist u dat in de Heineken ster vele wiskundige geheimen ver borgen zitten? Na het vertonen van de film „Kermesse Fantastique" bleven we nog gezellig napraten, een ge slaagde avond na een geslaagde expositie! Dank zij de expositie is ons ledental gegroeid tot 80 en mochten we ook enige nieuwe donateurs inschrijven. Na het verschijnen van dit nummer van Vers van 't Vat hebben de leden nog éénmaal de gelegenheid om foto's en dia's in te leveren om voor promotie in aanmerking te komen. Het is noodzakelijk dat minstens 10 foto's of 20 dia's worden ingeleverd. Volgend seizoen hopen we in de zwart-wit- en dia competitie met twee groepen uit te komen, beginners en gevorderden. Het bestuur spreekt de hoop uit, dat nog meer leden aan de competitie zullen deelnemen en deze zomer zullen zorgen dat ze over een flinke voorraad goede negatieven kunnen beschikken. De voetbalwedstrijd tussen de bazen en een kantoor elftal was weer een succes. Enige leden van de film afdeling hebben van dit treffen een film gemaakt en zijn nu druk bezig de rolprent van geluid te voorzien. Een geluidsjager is met bandrecorder naar een echte voetbalwedstrijd geweest en heeft het gejuich en ge schreeuw op de band vastgelegd. We zijn zeer benieuwd naar het resultaat van deze film. Er zijn stemmen opgegaan om met Hemelvaartsdag er op uit te trekken en ergens in Nederland plaatjes te gaan schieten. Mochten de leden hierin geïnteresseerd zijn, laten ze dan eens contact met het bestuur opnemen, zodat we hiervoor verdere plannen kunnen maken. Wie heeft goede suggesties? Van de donkere kamer wordt nog steeds een druk ge bruik gemaakt. U weet toch, dat ieder lid te allen tijde in de donkere kamer terecht kan? Zijn er leden, die nog niet voldoende op de hoogte zijn in de doka, laten ze dan eens contact opnemen met de bestuursleden. Deze zullen zorgen dat er dan iemand aanwezig is, die des kundige voorlichting kan geven. Het is heus niet zo moeilijk en ingewikkeld als de meesten denken; na één dokales bent u reeds in staat zelfstandig afdrukken te maken. Het bewijs hiervan heeft u kunnen zien op onze tentoonstelling: veel foto's waren gemaakt door leden die pas enkele malen in de donkere kamer waren geweest! U weet toch ook dat wij een uitgebreide fotografische bibliotheek bezitten? Neemt u eens contact op met de heer Van Roon, die u hierover alle inlichtingen kan ver strekken. Uiteraard is het lenen van deze boeken geheel gratis. Het bestuur Een gedeelte van de expositie in de dependance naast de raadskelder. Allerwegen bestond grote belangstelling voor deze eerste ten toonstelling van de fotoclub. V.l.n.r. de dames G. H. Schmied, C. G. Grip-van Opijnen, C. Roos. 11

Vers van 't Vat | 1965 | | pagina 13