VOETBALLEN IN ROTTERDAM Opnieuw overmeesterde het kantoor de bazen Met een geweldige kopstoot scoort Van Puffelen het eerste doelpunt. V.l.n.r.: Van GinnekeDen HondSmitVrfrc GulikPuffelen, Dahlhaus en Muller. Op zaterdag 20 maart jl. kwamen in Rotterdam niet minder dan vijftig Heineken voetballers binnen de lijnen. Terwijl op het H.B.B.-veld spelers uit AmsterdamRotterdam en Den Bosch hun beste beentje voorzetten in de selectiewedstrijden voor de ontmoeting tegen Whitbread, kregen op het terrein van Transvalia de bazen van Rotterdam gelegenheid revanche te nemen voor de eind november 1964 tegen het kantoorelftal geleden nederlaag. Over de laatste wedstrijd wil ik graag iets meer vertellen. Denkt u niet, dat er niet serieus en goed gespeeld werd. Misschien minder goed en serieus dan op het H.B.B.-veld, maar bij de ont moeting bazenkantoor stond dan ook minder (of eigenlijk niets) op het spel. Óm maar meteen met de bal in het net te vallen, de bazen hebben het weer niet kunnen bolwerken tegen de pennelikkers. Met de rust keken zij al tegen een achterstand van 20 aan en toen de weer voortreffelijk leidende scheidsrechter Kamps voor het einde blies, was daar nog een doel punt bijgekomen. Met 30 bleef het kantoorelftal de bazen opnieuw de baas. Toegegeven moet worden, dat de kantoormensen enkele spelers in hun midden hadden, die echt wel wisten wat zij met een bal moesten doen. Spil Van der Burgh bijvoor beeld was nauwelijks te passeren. Ver der waren er nog de achterspelers Nieuwenhuyzen, die niet van ophou den wist, en Ferdinandus, die ook menige vijandelijke aanval onderbrak. Keeper Vermeule (60!) behoefde dan ook zelden handelend op te treden. Op het middenveld zwierven Broere en Bruggeman rond, van wie eerst genoemde opnieuw een geduchte ver sterking voor het kantoorelftal bleek. In de aanvalslinie met (v.l.n.r.) Plat, Dankloff, Den Hond, Van Puffelen en Van Ginneke, vormde vooral de rechtervleugel met de middenvoor een voortdurende bedreiging voor de bazen. Spil Dahlhaus en zijn achter spelers Van Gulik en Smit, geassisteerd door Cieremans en Puts hadden dan ook voeten vol werk met het onder breken van de aanvallen der admi- nistratievelingen. Het mocht niet baten, want doelman Kievits, op nieuw in voortreffelijke vorm, moest al spoedig na het begin zwichten voor een kogel door Van Puffelen met het hoofd afgevuurd. De bazen probeer den wel de bakens te verzetten en hun voorhoede, bestaande uit (v.l.n.r.) Kortekaas, Van der Zijden, Muller, Van Herwaarden en Holmersma, drong enkele malen dreigend op, maar echt gevaarlijk werden hun aanvallen zelden. Nog voor de rust schoot Den Hond de stand naar 20 en daarmee leek de overwinning wel bekeken. Na de thee kwamen de bazen echter met een nieuwe, „geleende" middenvoor, de rappe Offerman, die nogal wat verwarring stichtte onder de penne likkers. Deze verloren op het kritieke moment twee van hun beste spelers, Van der Burgh en Van Puffelen, die beiden geblesseerd raakten. Toen bovendien Kievits zijn doel verliet om in de voorhoede te gaan spelen (Van Herwaarden nam zijn plaats in), werd het echt even benauwd voor de kan toormensen. Gelukkig hadden zij twee invallers, Frenks en Mense, en vooral dank zij de vasthoudendheid van Nieuwenhuyzen bleef het heiligdom van Vermeule voor doorboring ge spaard. Ook toen de bazen een straf schop toegewezen kregen: de bal, die na het harde schot van Kievits tegen de kruising dreunde, werd door de administrateurs juichend weggewerkt. Tegen de verdrukking in bracht Broere in de slotfase de (eind)stand op 30. Ondanks het feit, dat er wat harder en serieuzer werd gespeeld dan tijdens de vorige ontmoeting, was het een fijne wedstrijd. Daarover was men het in de raadskelder, waar spelers, supporters, filmers en fotografen een uurtje later bij een broodje en een biertje weer bijeenkwamen, roerend eens. Rechtshalf. 10

Vers van 't Vat | 1965 | | pagina 12