Bedrijfsnieuws van de Rotterdamse brouwerij Colonne 4 in opbouw. Rechts zijn zichtbaar de beide vulmachines daarachter de pasteuriseermachine. COLONNE 4 IN OPBOUW Ook uit de Maasstad valt deze keer weer belangrijk nieuws te melden en wel speciaal wat betreft de bottelarij. Zoals u op een van de foto's kunt zien, is de opbouw van de nieuwe colonne 4 op het ogenblik in volle gang. Deze verpak kingseenheid, die in de plaats van de oude colonne 4 is gekomen, wordt uitge rust met een nieuwe was- en een nieuwe pasteuriseermachine, terwijl de vulma chines en de flessenliften, grondig ge- Met behulp van een kraan worden de onder delen van de pasteuriseermachine omhoog- gehesen. (Foto onder). NIEUWE CLUSTERPAKMACHINE Aan de andere kant van de bottelarij, in de afdeling waar de „glass cans" tot zg. clusters (drie of zes flesjes in een stevige, fraai bedrukte, kartonnen wikkel) verpakt worden, is begin maart een nieuwe machine in bedrijf genomen. Deze dient ter vervanging van de eerste bij ons in gebruik genomen cluster- pakmachine, die uitsluitend clusters bestaande uit drie flesjes kon maken. De nieuwe installatie is van hetzelfde type en ook even groot als de tweede clusterpakmachine, die eind 1963 in gebruik werd genomen. Beide kunnen per minuut 100 clusters afleveren, hetzij in een verpakking van drie, hetzij in een verpakking van zes flesjes per cluster. Het in dozen pakken van de clusters, dat nu nog met de hand gebeurt, zal in de toekomst machinaal worden uitgevoerd. De afdelingwaar de „glass cans" tot clusters verpakt worden. Links de nieuwe machine. (Foto links). revideerd, „overgenomen" zijn van de oude colonne 4. Men hoopt de nieuwe colonne, die een capaciteit krijgt van 30.000 flessen per uur, over ruim twee maanden in bedrijf te kunnen nemen. Bij de foto op de volgende pagina: Ons bier neemt een belangrijke plaats in bij het provianderen van schepen. U ziet hier één van de vrachtwagens van onze Rotterdamse brouwerij met een partij van 400 dozen, bestemd voor de „Stad Kam pen" van de Flalcyon Lijn. 4

Vers van 't Vat | 1965 | | pagina 6