Streuper opnieuw winnaar van de onderlinge competitie BILJARTNIEUWS De Rotterdamse wandelgroep komt over de brug. WANDELEN Nog te weinigen genieten van de rust en de speciale sfeer die uitgaat van een wandeling in de natuur of zelfs in eigen omgeving. Het is wonderlijk hoe weinig men ziet, zittend in een auto, op een 'bromfiets of zelfs op een fiets. Wandelen is niet alleen een gezonde sport waarbij vele bijna nooit ge bruikte spieren in beweging komen, maar ook een sport die ons ten nauw ste met de natuur verbindt. Wandelen is geen inspanning, maar een ontspanning, die wij in ons drukke jachtige leven zo nodig hebben. Te velen denken dat een autorit op zaterdag hen ontspant. Een ieder, die op zaterdag rijdt, weet dat het tegen deel waar is. Een wandeling in groepsverband ver sterkt de teamgeest en geeft na afloop een gezonde moeheid, zonder dat van oververmoeidheid sprake behoeft te zijn. Een wandeling in de vrije natuur, in de frisse, gezonde lucht ver van de walm van uitlaatgassen en dergelijke verkwikt u meer dan u denkt. Het wandelen in een groep is niet belachelijk, zoals men wel eens hoort beweren, of een saaie bedoening. Wij lachen vaak en gaan voort soms onder vrolijk gekout. Er worden geen daverende prestaties verwacht: afstanden van 60 of 80 km. Voorop staat de ontspanning, de oefening van de spieren en het ge zamenlijk gaan door de vrije natuur. Wij genieten van onze tochten door de bossen van Arnhem, de duinen van Scheveningen of de polderweggetjes rond Zevenhuizen en niet te vergeten de traditionele tocht rond Den Bosch. Op zaterdag lopen wij. Op zondag nooit. (Tenminste niet als groep). Op de bekende borden worden onze toch ten aangekondigd. Op uw verzoek zenden wij u ons seizoenprogramma. Breek eens met de sleur van het slenteren door de stad, het zitten Evenals vorig jaar wist Streuper ook dit jaar in de onderlinge competitie de wisselbeker te winnen. Dat dit een grote prestatie is, moge blijken uit het feit, dat vorig jaar het gemiddelde van Streuper met 10 en deze com petitie met 19 is gestegen. Bravo Streuper, ons aller felicitatie en, ga zo door! Op de tweede plaats eindigde Key, die deze competitie wel heel sterk in het voordeel was, omdat zijn gemid delde nu 27 caramboles lager lag dan het vorig seizoen. Gedeeltelijk heeft hij zich kunnen herstellen en weer 17 caramboles teruggewonnen. Een derde plaats voor de rustige en sportief spelende Spros, een speler met een laag gemiddelde die niet alleen gevoel voor biljarten, maar ook voor humor heeft. Mede door deze goede eigenschappen steeg zijn gemid delde met 25 voorwaar geen klei nigheid. Geen bekerwinnaar maar deze com petitie de allerbeste speler was De Borst. Stond hij vorig jaar nog te bibberen naast zijn tegenstander, deze competitie was hij een herboren bil jarter, die na de beste wensen aan zijn tegenstander zeer sterk van start ging. Series van twintig, dertig, veer tig en zelfs van zestig waren dan ook geen uitzondering. Zelfs was het een maal zo, dat een speler mij vroeg hem niet tegen De Borst op te stellen, hij was de nederlaag van vier maan den geleden nog niet te boven ge komen. Doordat zijn gemiddelde heel ver boven het toegestane (150) uitkomt, zal De Borst volgend jaar niet meer voor de Bedrijfs Biljart Bond mogen uitkomen; heel jammer, ook voor de ploeg. Het hoge gemiddelde van De Borst steeg in één competitie met 26%, een topprestatie. achter uw autostuur, het luieren in een gemakkelijke stoel op uw balcon. Gerstebrood helpt niet tegen de ver stijving van uw spieren. Daar moet u zelf iets aan doen. Juist: wandelen in een gezonde omgeving. Daar spoelt de frisse lucht de walm uit uw longen en daar doet u energie op voor een nieuwe werkweek. Kom sluit u aan. Er is nóg plaats! Mogen wij u binnen kort als adspirant begroeten? U kunt zich aanmelden bij de heren Timmers, tel. 124; Van der Hoff, tel. 441 en Van den Berg, tel. 170. vdBg. Met nog drie wedstrijden te spelen in de Bedrijfs Biljart Bond staat Heine- ken op de derde plaats. Met onze uit dertien spelers bestaande ploeg is dit een uitzonderlijk goede prestatie, als men weet dat verscheidene verenigin gen een keus kunnen maken uit meer dan dertig spelers. Nochtans zullen wij niet zonder meer met deze derde plaats genoegen nemen, het moet mogelijk zijn, zelfs met duidelijk ver schil de tweede plaats van Shell B over te nemen. In de zomermaanden hangen de meeste biljarters hun keu bij hun biljartvest. Bij ons gaat dit echter heel anders, wij gaan dóór en hoe! In mei speelt Heineken met 12 ver enigingen om de „Flat Bokaal". Op dinsdag 11 - 18 - 25 mei en op dins dag 1 - 8 en 15 juni a.s. organiseert Heineken in kantine Hollandia een nederlaagserie tegen een zestal ver enigingen onder het motto: „Gezellige biljarters drinken Heineken bier". Van elk der zes verenigingen wordt één speler aangewezen. Deze zes spelen op 22 juni a.s. in Hollandia. De winnaar wordt uitgeroepen tot „HEINEKEN BIER BILJARTER 1965". Op deze avond vindt tevens de prijs uitreiking van de nederlaagserie plaats. Zaterdag 6 maart start de onderlinge zomercompetitie, die vier maanden in beslag zal nemen. Tussendoor wor den nog enkele vriendschappelijke wedstrijden gespeeld. Heeft u ook interesse in de biljart- sport? In onze kleine, kerngezonde vereni ging zijn twee plaatsen vrijgekomen, die door biljartliefhebbers ingenomen kunnen worden. Wat zoeken wij voor leden? Neen, niet de beste biljarters, die kweken wij zelf. Het gaat om twee leden die met ons de vereniging gezond willen houden en voor hun collega's iets over hebben. De contri butie kan voor niemand een bezwaar zijn: slechts één gulden per maand. De rente (is gezelligheid) die u van deze gulden ontvangt is, zelfs in geld, niet uit te drukken. Bent u één van de twee leden die wij zoeken? Stelt u zich dan met één van onderstaande bestuursleden in verbinding, of beter nog, kom zaterdagmorgen of dinsdag avond eens kijken. J. de Geus (toestel 170) F. Steenhorst (toestel 134) D. Hoogmoed 25

Vers van 't Vat | 1965 | | pagina 27