VAN ONZE VERENIGINGEN FOTO- EN FILMCLUB Van 22 maart tot en met 2 april houdt de fotoclub een expositie van foto's, die door de leden in het afgelopen jaar zijn gemaakt. Ook personeelsleden die geen lid van de club zijn, waren in de gelegenheid enige van hun beste (zelfgemaakte) foto's bij onze collectie te voegen. Tijdens de expositie zullen wij met behulp van een zg. caroussel-projector een honderdtal van de beste kleuren dia's vertonen op een scherm van 60 x 60 cm. De expositie zal op verschillende plaatsen gehouden worden en wel: van maandag 22 maart t/m donderdag 25 maart: in de dependance van de raadskelder, toegang van 12.15 13.30 uur en van 17.0018.00 uur en bovendien op donderdag 25 maart van 19.3022.00 uur. maandag 29 maart t/m woensdag 31 maart in de oude scbaftkamer naast het woonhuis, toegang van 12.15 13.30 uur en van 17.0018.00 uur; donderdag 1 en vrijdag 2 april in de ruimte bij de tekenkamer van het H.T.B.-gebouw, toegang van 12.15 13.30 uur en van 17.0018.00 uur, bovendien donderdag 1 april van 19.30—22.00 uur. Foto-van-de-maand Tussen het verschijnen van het vorige nummer van Vers van 't Vat en dit nummer, hebben wij twee maal de „Foto-van-de-maand" gehouden. Als beste foto kwam ditmaal uit de bus de hierbij afgedrukte werkstukken nl. één van de heer T. Dikken en één van de heer W. Romein. Dia-van-de-maandOok ditmaal wa ren er vele dia's van zeer hoog gehalte te bewonderen. Het is verheugend dat steeds meer leden actief aan deze competitie gaan meedoen. Voor de dia-wedstrijd ontvingen wij materiaal van 16 leden en van de zwart/wit- wedstrijd foto's van 19 leden, terwijl nog diverse toezeggingen lopen. Fotoclub Den Bosch Ons bereikte het gerucht dat er in Den Bosch de daar bestaande fotoclub nieuw leven ingeblazen zal worden. Mogen wij onze collega's daar alle succes toewensen en de hoop uitspre ken dat wij te zijner tijd onze collec ties eens kunnen uitwisselen. Mochten zij prijs stellen op hulp, wij zullen ze van harte met raad en daad terzijde staan! DE VAN BRIENEN00RD BRUG WANDELTOCHT Het was bitter koud op zaterdag, 30 januari jl. De televisie hield de mensen in verband met de begrafenis van Sir Winston Churchill thuis. De opkomst voor de wandeltocht was, wat onze groep betrof, gering. Voor een propagandatocht hadden wij zomerweer moeten hebben. Desniette min begaven wij ons welgemoed op weg en baanden ons met duizenden andere, uiteraard „ongeorganiseerde" wandelaars, een weg door de modder naar de brug. Een goed idee van de Gemeente-Reiniging Rotterdam: „de toegangswegen tot de brug schoon laten wandelen." En deze opzet is prima gelukt. Tonnen modder moeten door hen zijn verzet en over de vloer bedekkingen thuis zijn uitgesmeerd! Maar de tocht zelf was een open baring. Een brug om trots op te zijn: als Rotterdammer en als Nederlander. Een wijds uitzicht, helaas begrensd door nevel, hadden wij over de polder enerzijds en de rivier met de machtige scheepswerven anderzijds. Op de diverse onderdelen van de brug stond het gewicht nog aangegevenom koud van te worden. Nu koud waren wij toch wel. Onder aan de 'brug was een controle van de R.W.V., daar werden de kaarten geknipt, waarop later een unieke medaille kon worden ver kregen. In ijltempo ging het terug. En in de „Rust-Waf" konden wij ons verwar men aan een kop soep tegen een prijs die ons het bloed naar de wangen joeg. Maar toen was de bestelling al gedaan. vdBg. Links: Foto-van-de-maand, februari 1965: W. Romein. Onder: Foto-van-de-maand, januari 1965: T. Dikken. 24

Vers van 't Vat | 1965 | | pagina 26