Afscheid A. Griffioen Afscheid C.Smit Samen met de heer Goos (r.) en de heer Hollander bekijkt de heer Griffioen een van de geschenken, die hij bij zijn afscheid van de Amsterdamse brouwerij op 29 januari jl. ontving. Op vrijdag 29 januari 1965 heeft de Amsterdamse brou werijgemeenschap afscheid genomen van de heer A. Grif fioen. Het 43-jarig dienstverband van de heer Griffioen alsmede het feit, dat zovelen hem kennen, weerspiegelden zich in het grote aantal belangstellenden, dat zich voor deze receptie in 't Koelschip had verzameld. Dat zovelen hem kennen is mede ontstaan door het vele werk, dat hij heeft gedaan voor de personeelsverenigin gen. Ook zijn werk in de wortkoeling, waarover de heren Goos en Hollander spraken, gaf aanleiding tot niets dan lof. Op een rustige en plichtsgetrouwe wijze heeft de heer Griffioen alle rangen in die afdeling, waar overigens in de loop der jaren nogal wat veranderd is, doorlopen. De heer Hollander sprak overigens in twee hoedanigheden, namelijk als baas van de afdeling en als voorzitter van de Sport- en Ontspanningsvereniging „H.B.B.A.". In deze laatste kwaliteit betrok hij tevens mevrouw Griffioen, die bij de verschillende activiteiten zo'n belangrijke rol had gespeeld, in de hulde. Van het bestuur mocht de heer Griffioen, kennelijk verheugd, een automatische paraplu in ontvangst nemen. De heer Seger trad op als woordvoerder van de perso neelsvereniging H.B.M., waarvoor de heer Griffioen bij gezamenlijke activiteiten ook veel had gedaan. Namens het bestuur bood de heer Seger een sigarettenetui met inscriptie aan. Uit naam van de portiers als „mede- ploegendienstgenoten" overhandigde de heer Van de Veer ten slotte nog een doos sigaren. In zijn uitvoerig dankwoord, waarbij hij niemand ver gat, haalde de heer Griffioen nog enkele evenementen uit de afgelopen 43 jaar naar voren. Hij besloot met zijn dankbaarheid uit te spreken voor het feit, dat hij al die jaren juist bij Heineken had mogen werken. L. H. Amsterdam, vrijdag 26 februari 1965. Voor de tweede maal in korte tijd nam een van de oudgedienden uit de gistkelder afscheid van de brouwerij. De heer Goos kon ook nu weer woorden van dank spreken voor een lang durige, trouwe dienst. Begonnen als gistkoker, welk beroep spreker een beetje vreemd in de oren klonk, is de heer Smit gedurende 38 jaar vrijwel uitsluitend in de gistkelder werkzaam geweest. Een groot gedeelte van deze werkzaamheden hadden zich afgespeeld in de ruimte waar nu de afscheidsreceptie plaatsvond, namelijk de vroegere koelbakken. De heer Hollander had het als afdelingsbaas wel een beetje moeilijk, omdat hij in korte tijd twee van zijn trouwste medewerkers zag verdwijnen. Dat betekende niet, aldus de heer Hollander, dat de jongere generatie slechter is, maar anders. Zij hebben nog niet de gelijk matigheid van de oudere garde. Met de beste wensen voor een goede levensavond bood de heer Hollander vervolgens, namens de portiers, een doos sigaren aan. De heer Post sprak namens de collega's woorden van dank voor de ondervonden kameraadschap. Hij liet zijn woorden vergezeld gaan van het afscheidscadeau namens het personeel, een verrekijker en een loep. Hij sprak de hoop uit, dat deze attributen nog lange tijd dienst mogen doen voor het doel waarvoor de heer Smit ze wil gebruiken. Tot slot dankte de heer Smit voor de belangstelling, de vriendelijke woorden en goede wensen en het fraaie cadeau. Hij merkte voorts nog op, dat de saamhorigheid in het werk zo belangrijk is. Inhakend op de woorden van de heer Goos, vertelde hij, dat hij gedurende zijn tijd bij Heineken vier fietsen had versleten (materiaal moeheid!) en dat hij in die jaren van en naar zijn werk in totaal ongeveer 200.000 km had afgelegd. L. H. De heer Smit, die op 26 februari 1965 de brouwerij te Amsterdam met pensioen verliet, kreeg bij zijn afscheid enkele mooie cadeaus. 20

Vers van 't Vat | 1965 | | pagina 22