40-jarig jubileum H. HEIN De eerste jubilaris van dit jaar, die op een dienstverband van veertig jaar kon terugzien, was de heer H. Hein van onze Rotterdamse brouwerij, die dit heugelijke feit op 11 februari jl. herdacht. De heer Hein is niet alleen een van onze oudgedienden, hij is ook een van degenen, die nog het handwerk van kuiper uitoefenen. Het spreek woord .,Het handwerk heeft een gouden bodem" was veertig jaar geleden ook op de heer Hein van toepassing, toen hij uit het plaatsje Kulmbach in West-Duitsland naar Rotterdam kwam om de brouwerij zijn diensten als kuiper aan te bieden. Nog steeds is de jubilaris als zo danig werkzaam, zij het dat hij nu alleen sierfusten en dergelijke vervaardigt. Deze en andere bijzonderheden uit de loopbaan van de jubilaris kwamen naar voren tijdens de ontvangst bij de bedrijfsleiding. De heer Ykema, die bij afwezigheid van de heer Van Rossem als gastheer optrad, bracht tot slot de dank namens de directie en de bedrijfsleiding over voor hetgeen de heer Hein in het belang van de brou werij heeft verricht en speldde hem vervolgens het embleem voor veertig jaar dienst op de revers. In Hollandia, waar de viering van het jubileum werd voortgezet, overhandigde de heer C. Molijn met enige welgemeende woorden namens de collega's en tevens namens de heren Harmse en Kok een cadeau in de vorm van een prachtige vulpen, terwijl mevrouw Hein in de bloemetjes werd gezet. Dit laatste gebeurde ook door twee oud-collega's, de heren De Keizer en Van de Water, die de jubilaris een mooi boekwerk aanboden. Namens de vakbond was de heer Kort aanwezig met de gebrui kelijke taart. In zijn dankwoord liet de jubilaris uitkomen, hoezeer hij de hem bewezen attenties en blijken van vriendschap op prijs stelde. De heer H. Hein, een van onze oudgedienden, die nog het handwerk van kuiper uitoefenen, vierde op 11 februari 1965 te Rotterdam zijn 40-jarig jubileum. Zijn toespraak was er een, die recht uit het hart kwam en juist daarom zo volkomen welgemeend was. Na de ontvangst, 's morgens, bij de directie, volgde 's middags de receptie in de bedrijfskantine. Uit handen van de heer Gouverneur, die als eerste spreker de jubi laris (nogmaals) gelukwenste en hem één van de nog maar weinig overgebleven „oudstrijders van het eerste uur" noemde, ontving hij een cadeau onder couvert. Vervolgens voerde de heer Kloppenburg het woord. Onze directeur memoreerde onder andere de grote verdiensten van de heer Konings op het gebied van de ondernemingsraad brouwerij 's-Hertogenbosch, waarvan de jubilaris momenteel als lid deel uitmaakt. De directie, zo zei de heer Kloppenburg, is hem daarvoor zeer erkentelijk. Het woord was toen aan de heer Peels, die tijdens de „Eindhovense periode" van de heer Konings, diens chef was. Hij beschreef de jubilaris als iemand, die uit het goede hout was gesneden, die weinig zei en die plichtsgetrouw zijn gang ging. Hierna was het de beurt aan de reeds eerder genoemde heer Schuurmans, die na een korte speech, namens het gehele personeel de jubilaris een prachtig cadeau aanbood: een schitterende knutselkist met daarin o.a. een elektrische drilboor met toebehoren. Daarenboven nog een geschenkbon, waarmee de jubilaris naar eigen keuze zijn gereedschap kan aanvullen. De laatste spreker was de heer Van der Geld, die tot de jubilaris hartelijke woorden richtte en hem, namens de ondernemingsraad brouwerij Den Bosch, een geschenk onder couvert overhandigde. Daarna sprekende namens de personeelsvereniging 's-Hertogenbosch, bood de heer Van der Geld de jubilaris een fraaie schaakklok aan. Het serieus bedrijven van het schone schaakspel is nl. een andere hobby van de heer Konings, waaruit wel blijkt, dat de jubilaris elke „zet" die hij doet, eerst goed overweegt. Na alle sprekers kwam tenslotte het personeel aan de beurt om de jubilaris geluk te wensen en de cadeaus te bewonderen. Een lange rij dames en heren trok aan het echtpaar Konings voorbij. Nadat inmiddels ook me vrouw Konings in de hulde, haar man gebracht, was betrokken en haar een mooi boeket bloemen was over handigd, sprak de jubilaris zélf het reeds in de aanvang van dit verslag genoemde dankwoord jegens directie en personeel uit, waarna men nog geruime tijd heel gezellig bijeen bleef. vRh. Komende jubilea en pensioneringen In de periode van 15 maart tot en met 15 april a.s. 31 maart: P. den Hartog, expeditie brouwerij „De Sleutel", met pensioen. 31 maart: J. van Zuidam, elektricien elektr. techn. werkpl. Rotterdam, met pensioen. 1 april: L. J. Schuurman, expeditie Amsterdam, 25-jarig jubileum. 7 april: C. A. F. Boskemper, alg. werkpl. Amsterdam, 40- jarig jubileum. 8 april: J. M. v. d. Post, onderbaas emballage vol/leeg Rotterdam, 25-jarig jubileum. 14 april: H. L. van Damme, baas eigen opslag Duivendrecht, 40-jarig jubileum. 15 april: A. D. Lange, directiechauffeur Rotterdam, 25- jarig jubileum. 19

Vers van 't Vat | 1965 | | pagina 21