25-jarig jubileum 25-jarig jubileum P. M. LAKEMAN TH. W. KONINGS Op 1 februari 1965 was de beurt aan de heer Lakeman om met ons het feit te herdenken dat hij 25 jaar geleden, dus op donderdag 1 februari 1940 in dienst was getreden bij Heineken's Bierbrouwerij Maatschappij N.V. te Am sterdam. Geboren op dinsdag 15 augustus 1922 was hij bij zijn indiensttreding nog maar 17 jaar. Alle kans dus dat er op 1 februari 1980 weer feest is. Wordt de kalender niet veranderd dan zal dat op vrijdag zijn. Zo mogelijk zal ik er die dag getuige van zijn, tenzij inmiddels de vierdaagse werkweek is ingevoerd. Als dat zo mocht zijn dan kom ik wel een andere dag. Op de te zijner ere gehouden receptie hebben achtereen volgens de heren Bol, Verver en Nijman woorden van lof en grote waardering gesproken voor de wijze waarop de jubilaris al die jaren op diverse plaatsen zijn werk had verricht en de manier waarop hij met een ieder wist om te gaan. De grote waardering bleek voorts uit de aanbieding van mooie cadeaus en uit de aanwezigheid van zeer velen, waaronder diverse collega's van de administratie Rot terdam. Op geestige en spitse wijze heeft de heer Lakeman een ieder bedankt. Het mopje dat zegt dat de specialist de man zou zijn die uiteindelijk alles weet van niets gaat beslist voor hem niet op. Van zijn specialiteit: formu- lierenbeheer en huisdrukkerij weet hij zo niet alles dan toch bijzonder veel af. Aan het nog bescheiden rijtje Bossche jubilarissen werd op maandag 1 februari jl. de naam van een zilveren functionaris toegevoegd: de heer Th. W. Konings, werk zaam op de afdeling interne controle. Bosschenaar van geboorte (13 april 1923), verhuisde de heer Konings al kort daarna naar Eindhoven, alwaar hij op 1 februari 1940 in dienst trad bij Van Vollen- hoven's Bierbrouwerij. Ongeveer negen jaar later ging de heer Konings over naar Heineken, waarna hij tot 1 februari 1957 werkzaam was op het filiaal aan de Tongelresestraat 103 in de Lichtstad. Op laatstgenoemde datum startte de jubilaris, die inmiddels weer in Bra bants hoofdstad was teruggekeerd, op de afdeling expe ditie van onze nieuwe vestiging in Den Bosch. Na een korte opleiding op ons kantoor te Rotterdam, was de heer Konings gedurende een half jaar werkzaam op de toenmalige afdeling bedrijfsadministratie en werd hij op 1 juli 1959 aangesteld als chef van de boekhouding. Een langdurige ziekte verhinderde de heer Konings in zijn met zoveel enthousiasme begonnen nieuwe functie werk zaam te zijn. Na zijn herstel werd de jubilaris toegevoegd aan de heer C. W. J. Schuurmans, van de toen pas opgerichte afdeling interne controle. Momenteel neemt de jubilaris tijdelijk de functie van kassier waar, in ver band met de ziekte van de heer Dupont, die gelukkig binnenkort zijn werkzaamheden weer hoopt te hervatten. Komen wij nu tot het eigenlijke verslag over de viering Op 1 februari 1965 had de Amsterdamse gemeenschap opnieuw een zilveren jubilaris in haar midden. Het was de heer P. M. Lakeman, administratieve organisatie, die landelijk het formulierenbeheer voert en die tevens de leiding heeft van onze huisdrukkerij. Voorts maakt de heer Lakeman deel uit van de groep systeemanalisten, die behulpzaam zijn bij de werkzaamheden, nodig voor de invoering van de computer. Lakeman, als goede buur op kantoor heb ik alleen maar plezier en gemak van je gehad en mochten wij ooit op een meer riante wijze worden gehuisvest, dan hoop ik dat je weer de buurman mag worden van Oud Bruin. van het jubileum van de heer Konings, dan komt daarin wel duidelijk tot uiting, dat de jubilaris in onze Bossche Heineken gemeenschap in de loop der jaren een algemeen geziene en populaire figuur is geworden. Aan belang stelling heeft het hem en zijn echtgenote op de dag van zijn jubileum dan ook niet ontbroken, integendeel, van alle kanten stond de heer Konings behoorlijk in het zonnetje! Bescheiden mens als hij is, vond de jubilaris dit feestgedruis om hém maar een „griezelige" zaak. Dat dit alles hem wel iets heeft gedaan, bracht hij op meesterlijke wijze in zijn dankwoord tot uitdrukking. Ook in Den Bosch was er op 1 februari jl. feest en wel ter gelegen heid van het 25-jarig jubileum van de heer Th. W. Konings van de interne controle.

Vers van 't Vat | 1965 | | pagina 20