25-jarig jubileum J.A. van SAARLOOS en D. H. van de WETERING De heer J. A. van Saarloos, die op 15 januari 1940 in dienst trad van Heineken Rotterdam, en de heer D. H. van de Wetering, die een dag later dit voorbeeld volgde, vierden op 15 januari 1965 gezamenlijk hun zilveren jubileum. In de loop van hun dienstverband hebben beiden ver schillende afdelingen in het bedrijf doorlopen. Op het ogenblik zijn de jubilarissen, zij het op verschillende plaatsen, in hun dagelijkse werk nauw betrokken bij het eigenlijke brouwproces. De heer Van Saarloos is namelijk sinds 1956 werkzaam in de proefziederij, ter wijl de heer Van de Wetering sinds 1950 deel uitmaakt van de bezetting van het grote brouwhuis. De beide jubilarissen werden, zoals in Rotterdam ge bruikelijk is, aan het einde van de middag bij de bedrijfs leiding ontvangen. De indiensttreding (via het clubhuis „De Arend") en de verdere loopbaan bij Heineken van beide heren waren al spoedig het onderwerp van gesprek. Daarbij bleek ook, dat zij als brouwers, zij het in ver schillende afdelingen, zich bijzonder tot hun werk aan getrokken voelen en daarin ook veel voldoening vinden. Aan het einde van deze bijeenkomst speldde de heer Ook de heer D. H. van de Wetering, werkzaam in het brouwhuis, her dacht op 15 januari jl. het feit, dat hij 25 jaar in dienst van Heineken Rotterdam was. In Rotterdam, eveneens op 15 januari 1965, vierde de heer J. A. van Saarloos van de proefziederij, zijn zilveren jubileum. Van Rossem de beide heren het bij dit jubileum be horende embleem op, onder dankzegging, mede namens de directie, voor de vele en belangrijke diensten, die zij de brouwerij in de afgelopen 25 jaar bewezen hebben. De viering van dit dubbele jubileum werd voortgezet in Hollandia, waar allereerst de heer Mollenbrok zijn collega Van de Wetering toesprak. De heer Mollenbrok bracht de afgelopen jaren en de afdelingen, waarin zij hadden samengewerkt, in herinnering. Ook sprak hij van de goede verstandhouding, die deze samenwerking altijd had gekenmerkt, waarna hij de jubilaris het cadeau namens de collega's, en mevrouw Van de Wetering een fruitschaal overhandigde. Ir. De Jong, die de andere jubilaris toesprak, eindigde weliswaar met de leus „Geen woorden, maar daden", maar had daarvoor voldoende stof tot spreken gevonden om uitdrukking te gaven aan de waardering voor de persoon en het werk van de heer Van Saarloos. De heer De Jong gebruikte daarvoor onder andere een voor deze gelegenheid gemaakte laboratoriumafkorting „T.T.T.", waarmee hij de jubilaris aldus nader typeerde: „Trouw aan je vak, toewijding bij het werk en transpiratie bij dat werk". De heer De Jong besloot zijn toespraak met het overhandigen van een geschenk. Ook de heer J. C. Molijn bood, na een korte, hartelijke toespraak, een envelop met inhoud aan. Hij deed dat namens het personeel van de gistkelder, in welke afdeling de heer Van Saarloos een tiental jaren werkzaam is geweest. Ook voor mevrouw Van Saarloos was er een schaal met fruit. Beide jubilarissen mochten daarna nog vele gelukwensen van vrienden en collega's, en ook namens de ambtenaren, in ontvangst nemen. 17

Vers van 't Vat | 1965 | | pagina 19