25-jarig jubileum 25-jarig jubileum C. F. KOOY C. DRAGER Op 15 januari jl. was 't Roeischip aan het einde van de middag vrijwel geheel bezet met belangstellenden voor het 25-jarig jubileum van de heer C. F. Kooy van de afdeling garage te Amsterdam. Ook nu weer was er de gezellige sfeer die zo kenmerkend is voor ieder garage- feest. Fiet was jammer dat de heer Eibers, baas van de garage, door ziekte was verhinderd dit jubileum van zijn „rech terhand" bij te wonen. Achtereenvolgens spraken de heren Goos, Verver, Schutter en Koning. De heer Goos schetste de loopbaan van de heer Kooy, die belast met de zorg voor de houtgasgeneratoren in de oorlog als „monteur houthakker" begon en die vanaf 1946 tot heden als voorman-monteur werkzaam is. In deze periode zijn er ontegenzeggelijk heel wat auto motoren „door de handen" van de heer Kooy gegaan. In de eerste jaren moest dit vaak onder moeilijke om standigheden plaats vinden in de plaatijzeren kistenloods en het was voorts niet vreemd als men 's nachts om drie uur op pad moest om een tankwagen te repareren. De heer Goos dankte tot slot de jubilaris voor de ijver en plichtsbetrachting, waarmee deze het rijdend materieel altijd in zo goede staat wist te houden. De heer Verver gaf uiting aan de spijt van de heer Eibers, dat hij door ziekte niet aanwezig kon zijn. Sprekend namens de heer Eibers schetste hij de jubilaris als een ijverig, handig, een altijd bezig en vakbekwaam medewerker, die voor veel daden weinig woorden nodig heeft. De technische inslag van de jubilaris loopt zelfs door het hele gezin, aangezien de beide zoons ook al technisch onderwijs volgen. Nadat de heer Verver nog had gememoreerd dat de jubilaris als eerste profiteerde van de verbeterde gratificatieregeling, dankte hij hem namens de heer Eibers voor het goede vakmanschap in zijn werk betoond. De heer A. Schutter dankte de jubilaris namens de mon teurs voor de prettige samenwerking en de hulp bij moeilijkheden die er wel eens waren. Namens het gehele personeel bood hij het jubileumcadeau aan, dat bestond uit een horloge en bloemen voor mevrouw Kooy. De heer Koning sprak namens „de automoordenaars" voor wie de jubilaris altijd klaar staat. Wij vinden je een „moordkerel", besloot spreker zijn kernachtige speech. Tot slot dankte de jubilaris alle aanwezigen voor hun belangstelling, voor de gesproken woorden en voor de aangeboden cadeaus. L. H. Op 1 maart 1965 was de heer C. Drager, chef van de afdeling afnemers rekening courant te Amsterdam, 25 jaar in onze dienst. Hij begon zijn loopbaan op de af deling boekhouding. In 1956 werd hij aan gesteld als chef van de afdeling afnemers rekening-courant. Om redenen van persoon lijke aard werd het jubileum van de heer Drager slechts in kleine kring herdacht. Het eerste jubileum van dit jaar in Amsterdam was dat van de heer C. F. Kooy, voorman-monteur in de garage, die op 15 januari 1965 zijn 25-jarig dienstverband bij Heineken herdacht.

Vers van 't Vat | 1965 | | pagina 18