y® 0 m De Variomaton deed dienst als bruidswagen (foto 2). Hij werd gevolgd door een oude strijdwagen, getrokken door twee paarden van Heineken's Bierhandel Nijmegen. In deze strijdwagen zaten de twee getuigen. Na de huwelijksplechtigheid werd op de Grote Markt het carnavalsbruiloftsfeest gehouden. Er stond een Heineken bar en er was een podium opgesteld, waarop het jonge paar receptie hield. Namens Heineken bood publiciteits- man Anton Schipperijn bruidegom Ad Schipperheyn een oorkonde alsmede een luxe doos glazen aan (foto 3). Het stond zwart van de mensen op de Grote Markt en het valt licht te begrijpen, dat over deze gebeurtenis in de Keizer Karelstad nog dagenlang is nagepraat. Al op 20 februari werden de eerste carnavalsoptochten gehouden. Op foto 1 ziet u de door Heineken beschik baar gestelde auto, die in samenwerking met een Bra bantse carnavalsvereniging tot Prinsenwagen was om gebouwd, in Zandvoort. Onze Amsterdamse tapmeester Piet Claassen oogstte met een speciaal carnavalscostuum veel succes in Ossendrecht, Schijndel en Breda (foto 5). Een andere Amsterdamse verschijning was de door vier paarden getrokken spankar, die heeft deelgenomen aan optochten in Eindhoven, Maastricht en Venlo. Foto 7 werd gemaakt in Maastricht. Natuurlijk ontbrak bij al deze reclame-uitingen ook onze Variomaton niet. Op foto 4 rijdt dit roemruchte vehikel door Zutfen. Op foto 6 ten slotte ziet u onze Amsterdamse reclame wagen, die zijn optreden begon in Twente, waar ver schillende plaatsen werden bezocht. Vervolgens nam de wagen deel aan de optochten in 's Heerenberg en Roer mond om ten slotte een toer te maken door verschillende plaatsen in Zuid-Limburg. Verder was er nog de reclame aanhangwagen, die gedurende de carnavalsdagen in Schagen, Zaandam, Oldenzaal, Den Bosch en Bergen op Zoom heeft rondgereden. 4 5

Vers van 't Vat | 1965 | | pagina 17