Na afloop van het officiële gedeelte bleef men bij een koele dronk nog enige tijd napraten. De kunstenaars P. Olivier, B. IJlstra en F. Gramberg ontvingen elk een vijfde prijs. Nadat de winnaars hun prijs uit han den van de heer Ton in ontvangst hadden genomen, bleven jury, kunste naars en genodigden bij een glas bier nog enige tijd in geanimeerde stem ming bijeen. De ingezonden werken bestonden uit olieverfschilderijen, aquarellen, teke ningen en enkele geboetseerde stukken, terwijl ook de zg. pop art zij het zeer bescheiden vertegenwoordigd was. De tentoonstelling is van 5 tot 27 februari jl. te bezichtigen geweest in de expositieruimte van de Rijks- akademie van Beeldende Kunsten, Stadhouderskade 86 te Amsterdam. Een aantal van de kunstwerken is door Heineken aangekocht. Verder heeft een kleine selectie uit de kunst werken inmiddels een plaats gekregen in onze etalages op de begane grond onder de nieuwe bottelarij. Terugziend op dit interessant experi ment, kunnen we zonder meer zeggen dat het een succes is geweest. De kennismaking met Heineken Amsterdam bleef voor de kunstenaars niet beperkt tot de brouwerij alleen; zij verstonden ook heel goed de kunst ons produkt op zich te laten inwerken. V.l.n.r.: onze tapmeester Piet Claassen en de heren F. Gramberg, Willems en M. Kriek. van de ingezonden werken een plaats hadden gekregen. De expositie werd geopend door dr. J. P. Ton, lid van de raad van bestuur van Heineken's Bierbrouwerij Maat schappij N.V. De heer Ton zei ver rast te zijn, dat de kunstenaars zo veel inspiratie hadden opgedaan in ons Amsterdamse bedrijf, met zijn gebouwen, machines en apparatuur. Naar het hem voorkwam, was echter daarbij de mens enigszins op de ach tergrond gebleven. Namens de jury voerde prof. De Sa- vornin Lohman het woord. Naar het oordeel van de jury waren sommige Een van de kunstenaars, mevrouw Alijd Brink, in gesprek met de bedrijfsleider van onze Amsterdamse brouwerij, de heer Goos. kunstenaars tot opvallend goede pres taties gekomen en zij hoopte dan ook, dat Heineken in de vele inzendingen van een goed gehalte aanleiding zou zien nogmaals een dergelijke wedstrijd uit te schrijven. Te meer daar vele onderwerpen, die de brouwerij biedt, nog niet waren gekozen. Bijvoorbeeld de stalhouderij, de bierwagens op de binnenplaats, het uitzicht over de stad vanuit de hooggelegen kantine of de consumptie van het bier. Door de jury waren de prijzen ten slotte als volgt toegekend: 1. J. Ploos van Amstel, Haarlem 2. Willems, Amsterdam 3. M. Kriek, Amsterdam 4. Ans Wortel, Amsterdam 13

Vers van 't Vat | 1965 | | pagina 15