HEINEKEN AMSTERDAM werkobject voor beeldende kunstenaars „LEVEN IN DE BROUWERIJ" De heer Ton, die ook de prijzen uitreikte, feliciteert hier de winnaar van de eerste prijs, de heer Ploos van Amstel. Zoals u in een van onze vorige uit gaven heeft kunnen lezen, hebben in de zomermaanden van het afgelopen jaar enkele tientallen kunstenaars de gelegenheid gehad te werken in onze Amsterdamse brouwerij. Gedurende ongeveer twee weken konden zij met behulp van penseel, tekenstift, boet- seerklei of anderszins ter plaatse hun indrukken vastleggen en hun visie op ons brouwerijbedrijf, elk op hun eigen wijze, weergeven. Zij waren geheel vrij in het kiezen van hun onderwerp en konden gaan en staan waar zij wilden. Het initiatief was van de kunstenaars zelf uitgegaan en een groot aantal van hen ongeveer veertig heeft van deze gelegenheid gebruik gemaakt. Het geheel stond in het teken van een wedstrijd. Voor de zeven beste artistieke prestaties waren door Heineken geldprijzen ter beschikking gesteld. Ruim dertig kunstenaars hebben ten slotte met elkaar een tachtig werken ingezonden. De beoordeling daarvan was in handen van een alleszins des kundige jury, die bestond uit prof. jhr. A. B. de Savornin Lohman, W. W. Kersten en drs. H. Redeker. De bekendmaking en uitreiking van de prijzen vond plaats op 5 februari jl. in de Rijksakademie van Beelden de Kunsten te Amsterdam, op de eerste dag van de tentoonstelling „Leven in de brouwerij", waarop 67 Een gedeelte van de expositieruimte van de Rijksakademie Onder de ingezonden werken bevonden zich ook enkele van Beeldende Kunsten in Amsterdam met een aantal van kleine plastieken, voorstellende de man die met één hand de de tentoongestelde kunstwerken. vaten voortrolt. 12

Vers van 't Vat | 1965 | | pagina 14