DE NIEUWE BROUWERIJ TE MOUNDOU IN TCHAD Frcntaanzicht van het kantoordat is uitgerust met een speciale zonwering. De officiële inbedrijfstelling van de nieuwe brouwerij te Moundou in de Middenafrikaanse republiek Tchad vond plaats op 14 januari 1965, precies een jaar en drie dagen na de opening van de brouwerij te Kaduna in Nigerië. In aanwezigheid van een groot aantal hoogwaardigheidbekleders en functio narissen uit kringen van handel en industrie stelde de president van de repu bliek, de heer F. Tombalbaye, met een druk op de knop de nieuwe brouwerij in bedrijf. Van de zijde van ons concern waren bij deze plechtigheid aanwezig de heren Gombert en Jonkers van Heineken Technisch Beheer N.V. De nieuwe vestiging is een van de bedrijven, die tot stand kwamen uit de samenwerking tussen de United Africa Company en in dit geval in het bijzonder de Compagnie du Niger Francais S.A. en Heineken. Zij is gebouwd voor een aanvankelijke produktiecapaciteit van 30.000 hl 's jaars, met de mogelijkheid tot aan zienlijke uitbreidingen. Het principe van de brouwerij is ge baseerd op datgene, wat reeds werd toegepast bij de bouw van de be drijven bij Freetown en Kaduna, dat wil zeggen, laagbouw met een opstel ling zoals in de schets op pagina 10 is weergegeven. De president van de republiek tijdens zijn openingstoespraak. De brouwerij is zodanig gebouwd dat door de open, niet gekoelde ruimten voor de tropen gunstige arbeidsom standigheden (geen plotselinge over gang van de hitte in de kou, en om gekeerd) mogelijk zijn. De benodigde elektriciteit wordt be trokken van de onlangs gereedgeko men centrale van Moundou, een stad met ongeveer 20.000 inwoners, onder wie 130 Europeanen. De nieuwe brouwerij is de eerste industriële onderneming van enig formaat in het land en mede daardoor is de regering overgegaan tot het doen bouwen van een elektriciteitscentrale ter plaatse. De erewacht voor de president werd ge vormd door de Gendarmerie nationale in gala-uniform.

Vers van 't Vat | 1965 | | pagina 10