HEINEKEN en de NEDERLANDSE TOPSCHAATSERS Aan het begin van het nieuwe jaar vonden in Amsterdam de Nederlandse schaatskampioen schappen lange baan plaats. Winnaar werd Ard Schenk, die u op de foto hiernaast in volle actie ziet. Hij onttroonde Rudi Liebrechts, die tweede werd, terwijl Cees Verkerk, de zoon van onze afnemer Pleun Verkerk uit Puttershoek, deze keer met een derde plaats genoegen moest nemen. Joop van den Berg, de zoon van onze agente in Woerden, die ook deelnam aan de wedstrijden, wist niet tot de voorste gelederen door te dringen. Tijdens de training, ook in het buitenland, en bij andere niet-officiële gelegenheden dragen onze topschaatsers de Heineken „kleuren", zoals u kunt zien op de foto onderaan, die werd gemaakt in hotel „Victoria'" in Hamar, Noorwegen. Boven: Ard Schenk in volle actie tijdens de Nederlandse kampioenschappen op de Jaap Edenbaan. Links: Cees Verkerk, die thuis uit het Heineken vaatje tapt, voegde zich ook dit jaar weer bij de sterkste schaatsers ter wereld. Op het ogenblik, dat wij dit schrijven, zijn de Europese kampioenschappen, die op 30 en 31 januari jl. in Gothenburg werden gehouden, juist voorbij. Door hun uitstekende prestaties, zowel op de korte als op de lange afstand, wist het Nederlandse drietal zich bij de tien beste Euro pese rijders van het ogenblik te plaatsen. Rudi Liebrechts werd in het eindklassement vierde, Ard Schenk vijfde, terwijl Cees Verkerk de achtste plaats bezette. Ook bij de wereldkampioenschap pen op 13 en 14 februari jl. in Oslo heeft de vaderlandse formatie zich voortreffelijk geweerd. De best geplaatste Nederlander was Ard Schenk, die de derde plaats voor zich opeiste. Rudi Lie brechts en Cees Verkerk eindigden op de wereld ranglijst voor 1965 respectievelijk als zesde en tiende. Ard Schenk (links) en Rudi Liebrechts in een vreedzame krachtmeting gewikkeld, terwijl Cees Verkerk en trainer Anton Huiskes toekijken. (Foto welwillend beschikbaar gesteld door het Hamar Arbeiderblad").

Vers van 't Vat | 1965 | | pagina 31