AFSCHEID H.J.VERVAT AFSCHEID J. VAN DER VALK Na een diensttijd van meer dan veertig jaar (12 april 1963 vierde hij zijn 40-jarig jubileum) brak 20 november jl. voor de heer H. J. Vervat de dag aan, waarop hij de brouwerij met pensioen ging ver laten. Vanaf 1940, dus bijna een kwart eeuw, is de heer Vervat in de mouterij werkzaam geweest. Daarvóór gaf hij zijn beste krachten aan achtereenvolgens de bottelarij, de boenplaats en, gedurende korte tijd, het ketelhuis. Evenals op de dag van zijn jubileum werden ook nu tijdens de ontvangst bij de bedrijfsleiding, waar de heer Van Rossem als gastheer optrad, gebeurtenis sen en toestanden uit de diensttijd van de heer Vervat opgehaald. Aan het slot van de ontvangst bracht de heer Van Rossem namens de directie en de bedrijfs leiding de heer Vervat dank voor het geen deze in zijn 41-jarige diensttijd voor de brouwerij te Rotterdam had verricht. Het afscheid van collega's en bekenden vond zoals gebruikelijk in kantine Hol- landia plaats. De heer Mollenbrok over handigde na een hartelijke toespraak namens de collega's een envelop met inhoud, terwijl mevrouw Vervat een fruitschaal ontving. Op 30 november 1964 nam de heer H. J. Vervat afscheid van de brouwerij te Rotterdam; rechts de heer Ykema. De laatste dag van het vorige jaar was voor de heer J. van der Valk te Rotterdam ook de laatste dag van zijn dienstverband bij Heineken. Met hem nam opnieuw een van onze oudgedienden afscheid. De heer Van der Valk heeft namelijk bijna een halve eeuw zijn beste krachten in dienst van de brouwerij gesteld. Na in 1916 in de stal begonnen te zijn, ging hij na enkele jaren over naar de tapkelder en vandaar in 1928 naar de mouterij. In 1934 kwam hij in de ziederij, waar hij tot zijn afscheid werkzaam is geweest. Vooral uit deze laatste periode kwamen tijdens de ont- Collega Mollenbrok sprak de heer J. van der Valk bij zijn afscheid op 31 december 1964 te Rotterdam toe en overhandigde hem het geschenk namens de collega's. vangst bij de bedrijfsleiding verscheidene gebeurtenissen naar voren. In de eerste plaats het feit dat de heer Van der Valk de huidige bedrijfsleider van Rotterdam, ir. Van Rossem, destijds de eerste beginselen van het brou wen heeft geleerd. De heer Van Rossem bewaart aan die tijd de beste herinneringen. Voorts bleek de heer Van der Valk de naam te hebben watervlug te zijn bij de verschillende werkzaamheden in het brouwhuis. Werkzaamheden als bijvoorbeeld het schoonmaken van de gloeiend hete ketels, waarbij men op klompen door de achtergebleven massa waadde. En, wat zijn eigenlijke werk als zieder betreft: in de loop der jaren zijn er ontelbare brouwsels onder zijn toezicht tot stand ge komen. Aan het slot van de bijeenkomst bracht ir. Van Rossem de heer Van der Valk namens directie en bedrijfsleiding dank voor al hetgeen hij gedurende bijna vijftig jaar in het belang van de brouwerij heeft gedaan. De afscheidsreceptie in kantine Hollandia begon met een toespraak van collega Mollenbrok, die namens de collega's een envelop aanbood. Mevrouw Van der Valk ontving een fruitschaal, die een plaatsje kreeg naast de taart, die namens de vakorganisatie door de heer Kort was overhandigd. Ook ambtenaar Van Kints sprak in zeer waarderende bewoordingen over de kwaliteiten van de heer Van der Valk. Dat deze er voortaan niet meer zal zijn om de brouwsels aan te geven, noemde de heer Van Kints een verlies zowel voor de heren ambtenaren als voor de brouwerij.

Vers van 't Vat | 1965 | | pagina 26