25-JARIG JUBILEUM H. BOELSMA volgens nog enkele herinneringen uit de tijd in Singapore had opgehaald, overhandigde de heer Steeneken namens de oud-collega's een werphengel, daarbij de wens uit sprekend dat de heer Phaff daarvan nog erg veel plezier zal hebben. Mevrouw De Jonge, de echtgenote van een der andere oud-collega's, bood daarna mevrouw Phaff een geschenk aan. De heer De Lange, chef-machinist te Rotterdam, richtte namens de collega's van deze brouwerij enige woorden tot de jubilaris. Ook hij deed zijn gelukwensen vergezeld gaan van enkele cadeaus. De heer De Jonge, die de rij der sprekers sloot, bracht ook nog even de tijd, die de jubilaris en hij in Singapore hadden doorgebracht, in herinnering, alsmede de kame raadschap die hij van de heer Phaff had ondervonden. Na het dankwoord van de jubilaris, die samen met zijn vrouw en zijn twee zoons gedurende anderhalf uur het middelpunt was van een warme huldiging, bleef men Op 4 december 1964 vierde de heer H. Boelsma zijn 25-jarig dienst verband bij Heineken Amsterdam. Een van de laatste jubilarissen in het afgelopen jaar was de heer H. Boelsma van de brouwerij te Amsterdam. Vijfentwintig jaar geleden kreeg de heer Boelsma bij wijze van verlate Sinterklaassurprise te horen dat hij op 6 december 1939 bij Heineken kon komen. De heer Goos gewaagde hiervan op 4 december 1964 en releveerde onder andere dat het laatste jaar van de reeks van vijfentwintig zeker niet het gemakkelijkste was geweest. De heer Boelsma is namelijk ernstig ziek geweest, maar met blijdschap kon worden geconstateerd dat deze nare tijd thans achter de rug is. Van de pekkerij, een afdeling met grote machines en heel weinig licht, ging de heer Boelsma over naar de bottelarij, een afdeling met eveneens grote machines doch met een zee van licht. Aanvankelijk als etiketteer der, thans als schouwer, een functie waarvan de belang rijkheid bepaald niet mag worden onderschat. De heer Goos wenste de jubilaris het allerbeste voor de negen actieve jaren die hem nog resten. De heer Zoutman kwam op de praatstoel om de jubilaris te feliciteren met zijn 25-jarig dienstjubileum, maar vooral ook met het herstel van zijn gezondheid. Te weinig aandacht, aldus de heer Zoutman, werd er in 't algemeen besteed aan het feit dat het een voorrecht was om een dergelijk jubileum te kunnen beleven. Als baas dankte de heer Zoutman de jubilaris voor de medewerking, die hij van hem had ondervonden; hij hoopte dat de heer Boelsma hem als baas niet te lastig vindt en dat hij beseft dat het niet eenvoudig is het een ieder naar de zin te maken. Met de beste wensen voor de toekomst werd ook door de heer Zoutman geëindigd. De heer Mulder kwam als penningmeester van de spaar pot namens de collega's met de allerbeste wensen een prachtig gevulde gereedschapskist aanbieden. De heer Vis overhandigde namens de loterijclub „De dolle tien" een etui met afwasbare speelkaarten en een boekje „Hoe leer ik klaverjassen". Het laatste bedoeld als een grapje omdat de jubilaris op dit gebied niets meer te leren heeft. Het slotwoord was als gewoonlijk weer aan de jubilaris, die mede namens vrouw en kinderen allen hartelijk dankte voor de gesproken woorden en ontvangen cadeaus. Ook wij van Vers van 't Vat wensen de heer Boelsma het allerbeste voor de toekomst en in 't bijzonder ten aanzien van zijn gezondheid; wij doen dit graag bij monde van Oud Bruin Onder het motto „Geen woorden, maar daden" overhandigde de heer De Lange namens de collega's van de Rotterdamse brouwerij enkele geschenken; tweede van rechts zoon Wim. nog geruime tijd bijeen. Dat daarbij nog menige gebeur tenis uit de goede oude tijd tot leven kwam, behoeft geen betoog. 23

Vers van 't Vat | 1965 | | pagina 25