25-JARIG JUBILEUM P. PHAFF De heer P. Phaff, afdelingschef (brewer) van de brouwerij bij Freetown, vierde op 8 december 1964 in de raadskelder te Rotterdam zijn zilveren jubi leum. Het daarbij behorende embleem werd hem door de heer De Rijke opgespeld. Phaff in verschillende brouwerijen en afdelingen werk zaam is geweest. Van de Tijger brouwerij trok hij naar de Anker brouwerij, beide in Singapore, en vandaar naar Lagos, Nigerië. Dat was in 1957. Een jaar later werden de koffers opnieuw gepakt en verhuisde de heer Phaff met zijn vrouw en twee zoons naar Aba. Daar woonde en werkte hij drie jaar. Inmiddels was de brou werij in Kumasi gereedgekomen en opnieuw werd op de heer Phaff een beroep gedaan. En toen in 1962 de nieuwe brouwerij bij Freetown in bedrijf gesteld moest worden, was het stellen van de vraag tevens het geven van het antwoord: „Wie anders dan Phaff?!" Bij deze voortdurende overplaatsingen hadden het aanpassings vermogen en de karaktereigenschappen van de jubilaris een grote rol gespeeld, aldus de heer De Rijke, die ook mevrouw Phaff veel lof toezwaaide voor de wijze waarop zij haar man steeds heeft bijgestaan. Na het overhandigen van het cadeau onder couvert speldde de heer De Rijke de heer Phaff het bij dit jubi leum behorende embleem op. De heer Jonkers, die daarna het woord voerde, vertelde onder welke (bedrijfs)omstandigheden hij de jubilaris had ontmoet en hoe het hem daarbij was opgevallen, dat de heer Phaff nimmer de moed verloor en steeds anderen wist te inspireren. De jubilaris nog nader typerend zei hij: „Je bent door West-Afrika heengegaan, een spoor van vrienden achterlatend". Verscheidene gelukstele grammen, onder andere van de heer Emmens, van de heer De Bood, (gepensioneerd, destijds machinist in Singapore), uit Aba en Kumasi en van de heer Motley, namens Nigerian Breweries, bevestigden dat. Het geschenk, dat de heer Jonkers overhandigde, een werpmolen, was bestemd voor een van de hobbies van de heer Phaff, waarover u nog onlangs in het Kerst nummer een en ander heeft kunnen lezen. De heer Steeneken, sprekend namens de oud-collega's uit Singapore (zelf heeft hij daar enkele jaren naast de familie Phaff gewoond), zei: „Een goede buur is beter dan een verre vriend, maar al zijn wij nu verre vrienden geworden, wij zijn je toch niet vergeten!" Nadat hij ver- Tijdens zijn verlof in Nederland vierde de heer P. Phaff, afdelingschef (brewer) van de brouwerij bij Freetown in Sierra Leone, op 8 december 1964 in Rotterdam zijn zilveren jubileum. De goeddeels gevulde raadskelder bewees, dat de heer Phaff, die reeds vijftien jaar buitenslands de belangen van Heineken behartigt, een levende tegenspraak vormt van het gezegde: Uit het oog, uit het hart. H.T.B.-directeur, de heer De Rijke, wees er in zijn toe spraak tot de jubilaris op, dat deze destijds bij zijn in diensttreding wel niet vermoed zal hebben, dat de eerste tien jaar bij Heineken de rustigste van zijn loopbaan zouden worden. Want, zo schetste de heer De Rijke, zijn uitzending in 1949 was het begin van een „zwerftocht" van Oost (-Azië) naar West (-Afrika), waarbij de heer Samen met zijn vrouw bekijkt de jubilaris een van de cadeaus, een werpmolen; links zoon Adri. 22

Vers van 't Vat | 1965 | | pagina 24