het laatste bier uit triëst Lezing voor vooraanstaande Amerikaanse moutdeskundigen Vererende uitnodiging voor de heer Gombert Elk jaar wordt, onder auspiciën van de Kurth Malting Company, een van de grootste moutverwerkende indus trieën van Amerika, een "malting seminar" gehouden. Op deze bijeen komsten spreken eigen deskundigen over problemen van allerlei aard op het gebied van gerst, mout en, daar mee verband houdend, de bierberei ding. Elk jaar worden ook een of twee vooraanstaande buitenlandse sprekers uitgenodigd. Ditmaal ont ving de heer Gombert, directeur van Heineken Technisch Beheer N.V., de uitnodiging als spreker voor het vas teland van Europa. De tweede spre ker, uit Engeland, was verhinderd; in zijn plaats trad op de heer B. Berg- dolt, directeur van Löwenbrau. De heer Gombert hield zijn lezing op 2 december van het vorige jaar, in Mil waukee. Hij sprak over de moderne ontwikkelingen in Europa en speciaal over die, welke een andere weg zijn ingegaan dan die in Amerika. De lezing, waarvoor veel belangstelling bestond ongeveer 150 van de be langrijkste Amerikaanse brouwers be vonden zich onder het gehoor van de heer Gombert was een groot succes, mede doordat hetgeen onze directeur bracht, nieuw was. De le zing is later ook opgenomen in het tijdschrift "Technical Quarterly" van de M.B.A.A., de Master Brewers Association of America. Een en ander is van veel betekenis voor ons concern. Op de foto ziet u de heer en mevrouw Gombert bij aankomst in New York, waar zij door de heer L. van Mun ching werden verwelkomd. Van ir. A. J. Kruidenier, die van juli 1963 A A M 1/ fl CT 1 M IWI A Q Q A TRA W A Al als brouwmeester op de nieuwe brouwerij AANIxUIVlOl 111 IVIAOOAlIvA VAN onderstaande bijdrage. veelheid van 130.000 hectoliter bier over een afstand van telkens 1.100 km vervoerd. Een speciale vermel ding verdienen de heren Koren en Bier (beiden hebben toepasselijke namen!), chauffeurs van het transport bedrijf Koesterle te Gorizia (bij Triëst), die vrijwel het gehele transport hebben meegemaakt. Zij legden hierbij ieder een afstand van niet minder dan 300.000 km af! Op de foto's ziet men de laatste twee vrachtwagens na lossing vlak vóór het vertrek. Voor deze feestelijke gelegenheid werden diverse plak katen op de wagens aangebracht. Staande van links naar rechts de heren Giuseppe (chauffeur), Sartor (produktie-assistent), Borgnolo (chauffeur) en Kruidenier (brouwmees ter); knielend v.l.n.r. de heren Bier (chauffeur), Di Lorenzo (heider- bierkelder) en Koren (chauffeur). Van de thans gereedzijnde, met medewerking van Hei neken gebouwde brouwerij „Dreher" te Massafra (Taranto) in Zuid-Italië, is in juli 1963 allereerst de bottelarij in bedrijf genomen. Het bier werd met tank auto's aangevoerd vanuit de zusterbrouwerij in Triëst. Aangezien inmiddels de bierproduktie in Massafra op gang gekomen is, arriveerde op 27 november het laatste biertransport. Dit feit is in beperkte kring gevierd. In totaal werd, in ongeveer 16 maanden tijd, een hoe- 14 De heer Kruidenier wenst chauffeur Koren voor het vertrek een (laatste) behouden thuisreis.

Vers van 't Vat | 1965 | | pagina 16