DE IDEEENBUS lijke onderkomens hebben gediend voor verschillende betrokken firma's. Van de afbraak van een dezer kantoorafdelingen en voor bureaus van bij de bouw noodbehuizingen werd, ter wille van de historie, nog een foto gemaakt die u hierbij vindt afgedrukt. De als onderdeel van de algehele terreinsanering ontstane nieuwe losplaats, met zijn werkelijk buitengewoon doel matige verlichting (zie de fraaie foto daarvan op de omslag van ons aprilnummer), werd ook nog eens op de gevoelige plaat vastgelegd ter illustratie van dit verslagje. De lange rij van wachtende vrachtwagens geeft een goede indruk van de grootte van deze losplaats. Vermeldenswaard is stellig ook de sinds korte tijd tijdens de duisternis brandende gevelcontour-verlichting van het hoge silogebouw. Bij helder zicht is deze neonverlichting reeds van de brug over de Maas bij Hedel af waar neembaar. Tenslotte maakte onze fotograaf nog enige opnamen van de entree van Heineken Den Bosch, alsmede van het nieuwe verblijf, waarin die kantoorafdelingen, die door slopershand uit hun veel te klein geworden barakken werden verdreven, intussen een heel wat comfortabeler onderkomen hebben gevonden (voor hoe lang?!). Heineken Den Bosch staat thans gereed om de aangekondigde produktie-uitbreiding, waarmee begin 1965 een aanvang zal worden gemaakt, te ondergaan! vRh. De houten barakken vóór het brouwhuis zijn inmiddels verdwenen (foto boven). De voorzijde van het nieuwe kantoor, waarin onder andere ook de afdeling expeditie een plaats heeft gevonden. De afdeling inkoop in haar nieuwe home, met een doorkijkje naar het bedrijfsbureau (foto onder). Door de plaatselijke ideeënbuscommissie te Amsterdam en te Rotterdam werden de volgende ideeën beloond. Amsterdam F. F. de Vink, alg. werkplaats, 40, Verbetering van de Urvitameters door aanbrengen van een bronzen ring, waardoor aanmerkelijk minder storin gen optreden als gevolg van lekkages. J. de Vries, portier brouwerij, 15, Aanbrengen van een plastic „tape", met daarop aan gegeven het meldingsnummer voor brand en/of onge vallen, op alle telefoontoestellen. G. Dooyeweerd/J. Moes, alg. werkplaats, 40, Beveiliging op de blokkettingbaan voor lege fusten, waardoor de ketting niet meer van de baan loopt en bij eventuele storingen een tijdsbesparing verkregen wordt, terwijl het aantal gebroken schalmen tot een minimum wordt beperkt. Rotterdam J. A. Visser, lagerkelder, 40,—. Bij één pomp-unit een tweede sproeiarm te gebruiken, waardoor de tijd om een lagertank mechanisch te rei nigen bekort kan worden. S. Wijnveldt, tapkelder, 25, De slangen in de nieuwe spoelmachine te vervangen door vaste pijpverbindingen. H. Feuth, bouwk. werkplaats, 25, Het wijzigen van de constructie van de houten zeef- rekken in de molen van de ziederij, waardoor de rekken niet meer lostrillen en stuk gaan. C. van Nieuwland, bottelarij, 25, Het verplaatsen van de watersproeileiding van de flesseninvoertafel van de etiketteermachines naar de uitloop flessenbanen van de pasteuriseermachine. Hier door wordt bereikt, dat niet alle smeermiddelen van de flessenbanen van de etiketteermachines worden weg gespoeld. P. C. Vielvoye, emballage vol, 15, Het aanbrengen van een loopkat boven de sponnen- bakken om het overbrengen van de sponnenmanden van de ene naar de andere bak gemakkelijker en veiliger te maken. F. M. Kappelhof/A. A. de Keizer, mech. werkplaats, 15,-. Twee rubber flappen op een steile afvoerband voor fusten, om voorover vallen van exportfusten (scheep vaartmodel) te voorkomen. Een aanmoedigingspremie van 10,ontvingen: J. P. Lockhorst, bottelarij; Th. J. v. d. Heijden, machine kamer; Ph. P. Voogd, ketelhuis; A. L. v. d. Bergh, instrumentmaker; L. Biesheuvel, bottelarij; E. Snijder, verschepingen; A. J. de Man en M. J. van Drongelen, lagerkelder. In het maartnummer 1965 zal een volledig overzicht van de Lustrumactie en de toegekende geschenkbonnen worden opgenomen.

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 5