Fotonieuws O T-Ford bij de intocht van St. Nicolaas in Rotterdam Voorafgegaan door onze T-Ford kwam St. Nicolaas op 18 november jl. in een met twee schimmels be spannen koets Rotterdam binnenrij den (foto links), 's Middags reed de stoet door Hoogvliet. Op het dak van de T-Ford lag een aantal kleurige Sinterklaaspakjes; aan weerszijden was een bord bevestigd waarop stond „EXPEDITIE SINTERKLAAS". Studenten onthulden „gedenkteken" Ter gelegenheid van het 15e lustrum van de Amsterdamse studentenvereniging „S.S.R.A." vond 30 oktober jl. op de Dam de onthulling van een „gedenk teken" plaats (foto rechts). Na afloop moesten de groenen het „gedenkteken" terugdragen naar de sociëteit op de Leidsegracht. De stoet, die werd vooraf gegaan door de lustrumcommissie in de Variomaton, trok onder grote belang stelling dwars door de binnenstad. Geschenk voor judokampioen Anton Geesink san" (goedenavond, meneer Geesink), begroette Joshiko Suzuki uit Tokio de tweemaal zo grote judokampioen Anton Geesink. Hoewel verrast door de plotselinge aanwezigheid van de Japanse in ori gineel costuum, reageerde de reus razend snel, zoals een judoka betaamt, en antwoordde in onberispelijk Ja pans. Na nog een paar vriendelijkheden over en weer, waarvan uw verslag gever geen syllabe begreep, trippelde Joshiko naar de rijdende ton, om de daarin meegebrachte geschenken (2 dozen blikbier en een doos glazen) al buigend aan de heer Geesink aan te bieden. Zij deed dit op verzoek van onze maatschappij, die de huldigingsavond in de Haagse Dierentuin had aange grepen om de Olympische kampioen alsnog geluk te wensen. Dit laatste gebeurde namens de directie door onze reclamechef. Hierbij mag dan nog vermeld worden, dat de heer Arendsen, die Anton Geesink de hand schudde, deze hand weer in onbeschadigde toestand terug kreeg na een korte vriendschappelijke „houdgreep". Met een eerbiedige buiging en het lispelen van „Kon-ban-wa Geesink Namens onze directie feliciteert de heer Arendsen de judo-grootmeester Anton Geesink. Op de bovenste exportdoos ziet u duidelijk de Japanse tekens, die in het Nederlands betekenen: Importbier, produkt van Nederland. (Foto boven). Frits van der Lee uit Amsterdam en Joshiko Suzuki uit Tokio waren onder aanvoering van onze reclamechef naar de Haagse Dierentuin gekomen om Anton Geesink, onzie gouden medaillewinnaar onder andere twee dozen exportbier en glazen aan te bieden. (Foto rechts). 43

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 45