eniging Den Bosch in 1964 van sport, die op het wedstrijdprogramma stonden, eisten onze Bossche bridgers, hengelaars en voetballers de tweede plaats voor zich op. De klaverjassers, tennis- en tafeltennisspelers van Den Bosch moesten met een derde plaats genoegen nemen. Naarmate we verder in het zomerseizoen kwamen (en wat een zomertje bracht 1964 ons!), maakte Nijmegen zich gereed het puikje van de wandelsportliefhebbers te ontvangen, die gedurende vier volle dagen zouden moe ten tonen héél wat in hun „mars" te hebben. En zo ver trokken op maandag 27 juli ook onze Rotterdamse en Bossche Heineken wandelaars naar de Keizer Karelstad. Al onze dappere Heineken deelnemers en deelneemsters haalden de finish. Enkele weken daarvoor werd tijdens de jaarvergadering van onze Bossche wandelclub mej. W. Lammers als bestuurslid gekozen. Zij nam de functie van secretaresse op zich. De zaterdag daarvoor waren onze tamboers, op initiatief van onze hoofdstedelijke horecavertegenwoordiger, de heer A. J. Dieleman, uit genodigd de feestelijkheden in het kader van de VVV- week te Emmen, met hun aanwezigheid op te luisteren. De Emmenaren waren geweldig opgetogen over dit Bossche optreden. We blijven nog even bij onze tamboers. Het was op 15 augustus, dat zij in het Belgische plaatsje Eindhout deelnamen aan een internationale muziekwed- strijd en met een eerste prijs met lof van de jury huis waarts keerden, voorwaar een prachtig resultaat. F i Wandel-penningmeester, de heer P. G. M. Derde, was het, die eind augustus een experiment tot een succes wist te maken: Hij organiseerde een nachtwandel tocht, Bijna vijftienhonderd tippelaars, onder wie natuurlijk ook de wandel club Heineken Rotterdam (links), namen deel aan de twee voorjaars wandeltochten. waaraan door 21 wandelaars werd deelgenomen. Het was een ware belevenis. Herhaling op korte termijn daarvan lag wel in de bedoeling, maar moest tot het volgend voorjaar worden uitgesteld, i i Hoewel de zomermaanden langzamerhand verstreken en we alweer Drie Bossche wandelaars v.l.n.r. de heren Pieters, Schriemer en Reppel, die de Vierdaagse volbrachten. in september waren beland, bleef de temperatuur op een heerlijk hoog niveau. Onze hengelaars zochten in het begin van deze herfstmaand verkoeling aan de boorden van hun viswater „De Putterse Wiel", waar zij opnieuw hun krachten maten, in een door hen georgani seerd concours, met de leden van bevriende visclubs uit Kerkdriel en Alem. De gastheren sleepten de eerste korpswisselprijs in de wacht, hetgeen in belangrijke mate te danken was aan de mooie prestatie van Heineken hengelaar Broeren. i i Onze biljarters vergaderden op 12 september en besloten het nieuwe seizoen op 25 sep tember in te zetten. Nog méér personeelsverenigings leden waren op die 12de september in de weer: onze wandelaars kon men tegenkomen in de prachtige om geving van Wassenaar, terwijl het tamboerkorps in Schiedam deelnam aan het jaarlijkse Drumbandconcours. Een eerste prijs met beker (in hun afdeling) werd toe gevoegd aan hun langzamerhand indrukwekkende rij behaalde successen. Een week later zagen wij onze tamboers in Goes, waar zij opnieuw lauweren oogstten met hun optreden tijdens het internationaal bekend geworden fruitcorso. O September loopt ten einde en op de laatste zaterdag van deze maand, de 26ste, onge veer vier weken vroeger dan gewoonlijk, werd in de Bossche Veemarkthallen jaarfeest 1964 gevierd. Het was 41

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 43