het hoofdbestuur zien we na afloop van deze vergade ring twee nieuwe gezichten, namelijk die van mej. G. Spermon en de heer M. Heller jr., respectievelijk in de functie van secretaresse en 2e secretaris, Van het wandelfront komt de mededeling door, dat Heineken wandelaars uit Rotterdam en Den Bosch definitief aan de Vierdaagse zullen deelnemen. Inmiddels laten onze Bossche tippelaars tientallen kilometers onder hun voeten doorgaan bij diverse wandeltochten. Eind mei doen tamboers en hengelaars opnieuw van zich spreken! Op Op de Interbrouwerij Sportdag bezetten de judoka's, evenals de biljarters, in hun tak van sport de eerste plaats. dezelfde dag, de 30ste, kunnen we ons tamboerkorps met groot succes zien optreden in een muziekfestival in de oude Hanzestad Kampen. Recensie hierover in het Kamper Nieuwsblad: „Heineken stal de show!" Dit zegt genoeg, dacht ik. Heel wat rustiger deden onze hengelaars het op deze dag, de dag waarop zij hun dobbertjes eindelijk weer konden inleggen. De Bossche Hengelsportvereniging „Heineken" had op deze eerste de beste dag van het nieuwe seizoen meteen maar een concours georganiseerd. Alles verliep uitstekend. De zomermaand juni diende zich aan en de zesde dag van deze maand zal voor ons tamboerkorps altijd een ge denkwaardige blijven. Tijdens een buitengewone leden vergadering viel namelijk een besluit van formaat: om diverse redenen meende de zo sympathieke korpsvoor zitter, de heer M. Hoofs, dat nu het moment was ge komen om zijn functie neer te leggen. Vice-voorzitter, de heer J. C. F. Moors nam het commando over. Een gelukkige omstandigheid was, dat de heer Hoofs zijn grote kennis van zaken op muziekgebied ten dienste van „zijn" korps bleef stellen. Een week na deze gebeurtenis was het bij Heineken Den Bosch weer een drukte van belang! Door omstandigheden was het namelijk niet mogelijk gebleken de vijfde Interbrouwerij Sportdag in Amsterdam te doen plaats hebben en zo was het hoofd bestuur van onze Bossche Personeelsvereniging te elfder ure genoodzaakt, dit jaarlijkse sportgebeuren in Den Bosch in ijltempo te organiseren. De aanpak hiervan met zuidelijk temperament, was dusdanig, dat succes bij voorbaat vaststond, hetgeen dan ook het geval is geweest. De Rotterdamse sportlieden wisten, onder werkelijk tropische weersomstandigheden, definitief in het bezit te komen van de Astridbeker, terwijl Den Bosch op een eervolle tweede plaats beslag wist te leggen. Dit fraaie resultaat werd bereikt, doordat onze Bossche biljarters en judoka's zich sterker dan hun Amsterdamse en Rot terdamse tegenstanders toonden. Bij de andere takken Onze Bossche tamboers begonnen het voor hen zo bijzonder succesrijk verlopen 1964 met een muzikale bijdrage aan, wat zou het anders kunnen zijn, de Car navalsviering, niet alleen in Brabants hoofdstad, maar ook in de eerste stad van het verre „brons groen eiken hout", Maastricht. Kort na carnaval, om precies te zijn op 24 februari, aanschouwde een nieuwe onder afdeling van onze personeelsvereniging, de biljartclub, het levenslicht. Het borelingske gedijt prima en mag zich verheugen in een stijgende belangstelling. Begin april belegden onze Bossche hengelaars hun jaarvergade ring, tijdens welke diverse besluiten werden genomen (in een voor ieder duidelijke taal!) met het oog op het naderende seizoen. Zo werd o.m. besloten om op 18 april en 2 mei ter zeevisvangst te gaan in de Zeeuwse Wateren. Een hoogtijdag voor onze Heineken wande laars naderde intussen met rasse schreden. Op zaterdag 25 april „zwermde" het wandellegioen uit over de om geving van Den Bosch. Het grote aantal deelnemers aan deze tweede Heineken tocht bewees, dat de belangstel ling hiervoor crescendo was. De tijd gaat verder en op 9 mei beleven we de jaarvergadering van onze over koepelende Personeelsvereniging 's-Hertogenbosch. In De hengelaars organiseerden enkele malen een geslaagd concours. 40

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 42