De uit het tamboerkorps gevormde blaaskapel bracht na afloop in de kantine een best stukje muziek ten gehore. De prijzen en onderscheidingen, die het korps zich in de eerste vijf jaar van zijn bestaan heeft verworven. animo was er wèl, de geoefende muzikanten ontbraken echter ten enen male en zo kon dit plan niet ten uit voer gebracht worden. Enige tijd later kreeg de toenmalige voorzitter van de Bossche personeelsvereniging, de heer Van Renswoude, van de heer Wittert het verzoek een muziekkorps te formeren. Opnieuw werd de heer Hoofs in deze zaak betrokken en nadat advies was ingewonnen bij de diri gent van het Fanfarekorps van de Genie in Den Bosch, de heer Von Berg, werd besloten een tamboerkorps op te richten. Het lag aanvankelijk in de bedoeling (de naam zegt het ook al) uitsluitend trommen met daar naast enkele signaaltrompetten aan te schaffen. Op de eerste repetities bleek echter alras, dat er meer animo was voor het bespelen van blaasinstrumenten. En zo groeide het geheel langzamerhand uit tot een korps met overwegend blaasinstrumenten. Achtereenvolgens wer den aangeschaft: twaalf es-trompetten, nog twaalf bes- trompetten, vijf jachthoorns, twee sousafoons, drie bas- trompetten en een lyra (klokkenspel). We kunnen gerust zeggen, dat ons tamboerkorps, dat op het ogenblik 33 spelende leden telt, uniek is in zijn soort. Zo ver ons bekend is, aldus vertelde de heer Hoofs, is er voor deze bezetting bij de muziekhandel geen muziek te verkrijgen. Het bestuur van het korps heeft dit probleem enkele jaren geleden voorgelegd aan de Koninklijke Nederlandse Muziekfederatie, echter zonder resultaat. „Wij mogen ons echter gelukkig prij zen", zei de vroegere voorzitter, „dat onze directeur instructeur, de heer P. de Leeuw, de marsen voor ons korps zelf componeert. Dus, muziek speciaal voor ons tamboerkorps geschreven. U ziet het", besloot de heer Hoofs, „ons tamboerkorps houdt gelijke tred met ons bier: uniek in zijn soort!" De twee sousafoons met in het midden de lyra een bas-trompet en de jachthoorns. 38

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 40