EERSTE LUSTRUM VAN ONS BOSSCHE TAMBOERKORPS Ter gelegenheid van het eerste lustrum bracht het Bossche tamboerkorps op eigen terrein een goede show. Ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan bood ons Bossche tamboerkorps zaterdagmiddag 21 november jl. een aantal genodigden een taptoeprogramma aan op het terrein van de brouwerij. Onder de genodigden zagen wij de garnizoenscommandant van Den Bosch, luitenant kolonel J. H. M. Chappin, de commissaris van politie, de heer L. A. Brouwers, alsmede afgevaardigden van verschillende Bossche muziekkorpsen. Van Heineken zijde waren aanwezig de heren Kloppenburg, Ten Brug gen Cate, Zantman, Peels, Gouverneur, Van Rooyen en d'Artillac Brill. En ten slotte niet te vergeten de heer Van Renswoude, die vergezeld van zijn echtgenote, uit Winschoten was overgekomen. De heer Van Renswoude heeft, zoals u verderop in dit verslag kunt lezen, des tijds een belangrijke rol gespeeld bij de oprichting van het korps. De ontvangst vond plaats in de kantine. Daar kon men ook de prijzen en onderscheidingen bewonderen, die het korps in de eerste vijf jaar van zijn bestaan heeft ge kregen. Intussen hadden de muzikanten zich gereedgemaakt voor het optreden, dat plaatsvond voor het front van de kantine. De bedoeling was geweest een 45 minuten durende show te brengen. In verband met de weers omstandigheden werd het optreden echter tot twintig minuten ingekort. Tijdens het opmarcheren speelde het korps de Tamboer mars Model 1, gevolgd door de Thomas Bat'a-mars. Het programma vermeldde voorts de Tamboermars Model 2, de Hoofs Polka, de Tamboermars Model 3 en de Honig- mars. Daarna werd de Tamboermars no. 4 gebracht, gevolgd door de koraal „Ere aan hen die vielen". Het optreden werd besloten met de Tamboermars Mo del 1 en de Van Renswoudemars. Tijdens het afmar cheren speelde het korps de John F. Kennedymars. Een warm applaus na elk nummer was de beloning voor de Het optreden vond plaats voor het front van de kantine f

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 38