mière-koorts leden, terwijl de heer Verbiest in het verborgene, als inspe- ciënt, zijn taak als gebruikelijk met grote zorg verrichtte. Bij een volgende opvoering zou er zeker nog wat flitsender zijn ge speeld, maar een amateurgezelschap komt helaas zelden verder dan de première, waarin zelfs de met tonnen gesubsidieerde beroepsgezelschappen vaak nog vlekjes moeten wegwerken. Wij mogen de vertrouwde regisseur Piet Rhuis erkentelijk zijn voor de wijze waarop hij de spelers instrueerde en leidde en onze oude vriend Dor- renboom, auteur van het stuk, voor zijn leuke pennevrucht. Het Bal, waarin „The Comets" ons rustiger muziek voorschotelden dan een vorige maal, was druk bezocht en toen het uur van scheiden sloeg, ging dat geheel volgens het spreekwoord. Kg. STRANDWANDELING De bussen van de W.S.M. en H.T.M. brachten ons op zaterdag 7 november door een dichte, koude mist van Rot terdam naar Kijkduin in 2 uur tijd. Na het drinken van een kopje koffie gingen wij de mist was intussen opgetrokken onder een stralende winterzon langs het strand op weg naar Hoek van Holland. Het was eb, dus was het strand nat en hard, ideaal om te lopen. De zee was woest. In flink tempo bereikten wij Terheide waar wij vlak achter het duin een kopje koffie dronken en de „haringen" en „inktvissen" in het aquarium beke ken. Voort ging het weer langs het strand. De zee had allerlei voorwer pen aangespoeld. Fraaie schelpen, zeesterren, verschillende soorten wier. Zo nu en dan bukten wij ons om wat op te rapen als herinnering aan deze prachtige tocht. Tegen het donker- worden bereikten wij Hoek van Hol land. In de schemer gingen verschil lende schepen het zeegat uit, een prachtig gezicht, dat ons Rotterdamse hart goed deed. Alles bijeen genomen is dit een tocht geworden, waarbij wij de gelegenheid hadden onze lon gen vol frisse, gezonde lucht te vul len. Voordat de trein vertrok hadden wij nog de kans een kopje koffie te drinken en tegelijkertijd een film van de onvergetelijke komiek George Formby te zien. vdBg ST. NICOLAASTOCHT IN SCHIEDAM Onze groep liep deze tocht van de „Trekvogels" in Schiedam mee op zaterdag 21 november. Het was neve lig weer, maar de temperatuur was ideaal om te lopen. Wij zagen op deze 20 km mars in de omgeving van Schiedam en Vlaardingen ook het fraai gelegen dorpje Kethel, de enorme vooruitgang in de huizen bouw. En natuurlijk het recreatie gebied „Groenoord". Het was al don ker toen wij Schiedam weer binnen kwamen. In „De Korenbeurs", waar de finish was, zat Sint Nicolaas met een zwarte Piet. Dit was voor de honderden jongens en meisjes, die de 8 km hadden gelopen, aanleiding om luidkeels hun Sinterklaasversjes te zingen, zodat horen en zien ons ver ging- Alles bijeen was deze laatste geza menlijke mars van dit seizoen een zeer gezellige. In het z.g. stille seizoen, dit is de tijd, waarin wij niet met de groep lopen, houden wij toch contactavon den. Alle belangstellenden in de wan delsport zijn daarop altijd welkom en degenen, die nog schroom hebben zich aan te sluiten moeten niet verzuimen eens te komen praten. Op de bekende borden worden de avonden aange kondigd. Kom er eens bij en geniet volgend seizoen van deze in alle op zichten gezonde sport. vdBg. Foto van de maand (november 1964): C. Rietdijk. zij, die geen spijker in de muur kun nen slaan zonder een gevel te slopen, hebben vol enthousiasme meegewerkt. Op de foto ziet u v.l.n.r. de heren Dikken, Van Puffelen en Frenks vol ijverig aan het werk. Nu alles achter de rug is, heeft de club een prachtige doka; de penningmeester echter kijkt elke dag bezorgd naar de bodem van de geldkist. Voor de overgang van de beginners klasse naar de klasse der gevorderden, worden regelmatig foto's en dia's ingeleverd. De beste foto van de maand was van Rietdijk, wiens werk stuk u hierbij kunt bewonderen. Rest ons nog u allen prettige feest dagen en een gezellige jaarwisseling te wensen. Het bestuur FOTO- EN FILMCLUB Naar aanleiding van het aantal aan meldingen voor de Filmafdeling, heeft het bestuur besloten met deze groep op 1 december 1964 (dat is intussen dus al gebeurd) te starten. Het bestuur van de film- afdeling, dat wordt opgenomen in het bestuur van de fotoclub, bestaat uit de heren A. van Gulik en H. J. Kievits. Naar verluidt zitten deze heren vol met grootse plannen, onder andere het maken van een Heineken film. In verband met de voorliefde van een hunner voor het gooi- en smijtwerk, zal deze rolprent ongetwij feld ook komische scenes bevatten. Voelt u er voor om lid te worden van deze afdeling, neemt u dan even con tact op met een van beide, reeds genoemde heren, tel. 248 of 128. De verbouwing van de donkere kamer was een succes. Vele leden hebben in hun vrije tijd een steentje aan de ver betering van de inrichting bijgedra gen. Meermalen zijn wij geconfron teerd met staaltjes van technisch kun nen en vakmanschap van leden, waar van je het niet had verwacht. Ook 35

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 37