Afscheid A. van Zwam ALS IK GROOT BEN LIEVE MOEDER.... Ook in Rotterdam nam op 30 oktober 1964 een van onze oudgedienden in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd afscheid van de Heineken gemeenschap. Het was de heer A. van Zwam, die precies 48 jaar de brouwerij in de Maasstad heeft gediend. Met uitzondering van zijn „aanvangsjaar", heeft de heer Van Zwam zijn gehele diensttijd zich aan het vervoer gewijd, eerst als koetsier en later als bijrijder. De laatste vier jaar vervulde hij de functie van magazijnbeheerder in de garagewerkplaats. Dat de heer Van Zwam én in zijn werk én als collega allerwegen werd gewaardeerd, bleek wel in het bijzonder op de dag van zijn afscheid. Na het min of meer officiële gedeelte, waarbij de heer Onderwater wegens ziekte van de heer Van Rossem diens plaats innam, volgde een geanimeerde afscheidsreceptie in Hollandia Ook daar werden vele woorden van waardering gesproken. De heer Kort bood, namens de vakbond waarvan de heer Van Zwam lid is, een taart aan. Dit vergankelijke ge schenk werd gevolgd door een blijvend cadeau, een kap Na een diensttijd van 48 jaar nam de heer A. van Zwam op 30 oktober jl. afscheid van de Rotterdamse brouwerijgemeenschap, bij welke gelegenheid hij verscheidene geschenken ontving. stok, die door de heer De Boer uit naam van de mon teurs en de directiechauffeurs werd overhandigd. Daarna sprak de heer Lange enige toepasselijke woorden, die hij vergezeld deed gaan van het cadeau namens het perso neel, een envelop met inhoud. Ten slotte werd de heer Van Zwam nog toegesproken door een collega, de heer Kregel, die een fruitmand overhandigde. Velen maakten daarna van de gelegenheid gebruik om de heer Van Zwam de hand ten afscheid te drukken. gen opgehaald over wat hij in 47 jaar en 8 maanden zo al had meegemaakt. Dit is een kostelijk verhaal geworden waarbij veel is gelachen. Voorts heeft de heer Volkers allen bedankt voor alles, daarbij dr. Heineken in het bijzonder dankend voor het feit dat hij bij dit afscheid aanwezig heeft willen zijn. Hiermede was het officiële gedeelte afgesloten en maakten allen van de geboden gelegenheid gebruik om afscheid te nemen van de man met wie men zo lang en zo prettig had samengewerkt. Zijn vrienden en relaties sponnen de meeste zijde bij dit afscheid, immers hun vriend Volkers zal voortaan veel meer tijd voor hen beschikbaar hebben. Eén van hen die het voortaan zonder hem zal moeten stellen is Oud Bruin De heer Volkers tijdens zijn kostelijke verhaal. Onlangs lazen wij in de Friese Koerier: „Mamma, als ik groot ben, neem ik Heineken bier", zei een dezer dagen een zevenjarig meisje in Heerenveen tegen haar moeder. De vrouw hoewel geen lid van de ANDO, toch wel sympathiserend met de blauwe beweging vroeg haar dochtertje geschrokken, wat ze daar dan wel mee bedoelde. „Nou mamma", zei het meisje, „er staat in de krant „Gezel ligheid? Neem dan Heineken bier!" En ik houd zo van gezelligheid DANKBETUIGINGEN Mede namens mijn echtgenote dank ik directie, bazen, col lega's en de ambtenaren van de dienst accijnzen voor de vele blijken van belangstelling en voor de cadeaus, die ik ter gelegenheid van mijn 25-jarig jubileum mocht ontvangen. J. MOLLENBROK Langs deze weg dank ik, mede namens mijn vrouw en kinderen, directie, bazen en collega's voor de getoonde belangstelling bij mijn 25-jarig jubileum. p romUN Gaarne wil ik, mede namens mijn vrouw, mijn hartelijke dank betuigen aan directie, chefs en collega's voor de vele blijken van belangstelling, die ik bij mijn afscheid van de brouwerij te Rotterdam heb ondervonden en voor de geschenken, die ik bij die gelegenheid mocht ontvangen. A yAN ZWAM Mede namens mijn vrouw en kinderen zeg ik de raad van bestuur van het Heineken concern, de directies van de doch termaatschappijen, collegae en personeel van Heineken langs deze weg heel hartelijk dank voor de ondervonden belang stelling en voor de fraaie cadeaus, die ik gekregen heb ter gelegenheid van mijn afscheid op 30 oktober 1964 te A'dam. Gij hebt deze dag voor mij tot een onvergetelijke gemaakt, hetgeen ik zeer op prijs stel. Ik hoop, dat ik nog vele jaren op uw vriendschap mag rekenen. Van mijn kant is daaromtrent geen enkele twijfel mogelijk. Nogmaals zeer hartelijk dank voor alle vriendschap en waar dering, die ik van u allen in de afgelopen 47 jaar en 8 maan den bij Heineken mocht ondervinden, waarbij ik de hoop uit spreek, dat u en de uwen nog vele jaren in goede gezondheid gegeven mogen zijn en dat het ons Heineken concern zeer goed moge gaan. w. F. VOLKERS 33

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 35