Afscheid W. F. Volkers De heer Volkers, die op 1 november 1964 met pensioen is gegaan, heeft op 30 oktober daaraan voorafgaand afscheid genomen en wij hebben hem uitgeluid. Dit gebeurde tijdens een in het Koelschip gehouden receptie, die klonk als een klok. Niet alleen wij van Heineken waren daar, doch ook zeer vele van zijn vrienden en relaties. De zaal was eivol, maar dat kon de stemming bij de ongeveer 200 aanwezigen niet drukken. Deze receptie laat zich eigenlijk niet beschrijven en 't liefste zou ik dan ook de beelden voor zich laten spreken. Aangezien dit echter te veel ruimte zou vergen, moet ik toch maar proberen u al schrijvend een indruk te geven, zij het een povere. Nadat de familie Volkers te midden van o.a. dr. H. P. Heineken en de heer Honig aan de smaakvol versierde tafels had plaats genomen, voerde als eerste spreker directeur Van de Griendt het woord, die begon met in het bijzonder dr. Heineken, de man die Volkers bijna 50 jaar geleden had aangenomen, welkom te heten. De heer Van de Griendt schetste in het kort de bijzonder eervolle loopbaan van de heer Volkers, daarbij diens succesvolle voetbalcarrière niet vergetend. Hij dankte de heer Volkers hartelijk en zeer bewust voor de wijze waarop hij zijn taak steeds had vervuld en meende dat het voor dr. Heineken een prettige ervaring moet zijn geweest te hebben kunnen constateren dat het onbe schreven blad waarmede men bijna 50 jaar geleden was begonnen, is uitgegroeid tot een lijvig boekwerk, be schreven met positieve daden. Na mevrouw Volkers te hebben bedankt voor haar bijdrage tot het succes van haar man, werd een enve loppe met inhoud overhandigd. De heer Leeflang kwam hierna kort en bondig het cadeau van het personeel overhandigen, te weten een Engelse tafelklok en drie complete opera's op langspeel platen in album: Carmen, Rigoletto en De Parelvissers. Hij had zich daarbij verzekerd van de hulp van vier De heer Van de Griendt overhandigt de heer Volkers ,,de" enveloppe. Dr. Heineken werd bij zijn binnenkomst door de heer Volkers ver welkomd en uitgenodigd naast hem plaats te nemen. charmante meisjes, die zich voorbeeldig kweten van hun taak en daarvoor door de heer Volkers met een zoen op tedere wang werden beloond. Jammer voor hem mocht hij alleen de cadeaus behouden en moest hij de meisjes teruggeven. Voorts werd nog het woord gevoerd door de heren Timman, voorzitter van de club van 10, Van Praag, voorzitter van Ajax, en Koolhaas, ere-voorzitter van Ajax. Allen waren het erover eens dat de heer Volkers het én in de maatschappij én op het voetbalveld ver had geschopt en wensten hem het allerbeste voor de komende jaren. De rij werd gesloten door de heer Vunderink, wiens eerste schreden bij Heineken waren geleid door de heer Volkers en die nu graag de laatste, zij het beslist niet wankele schreden van de heer Volkers wilde leiden. Tot slot heeft de heer Volkers geruime tijd herinnerin- Nadat de scheidende functionaris het „Lang zal-ie leven" is toege zongen, wordt een driewerf hoera op hem uitgebracht. 32

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 34