BRUSSEL, MMS J Het brouwen van bier is een zeer oud handwerk. Bijna zo oud als de mensheid, zoals wij haar tegenkomen in onze geschiedenisboekjes. Ook de Germanen bijvoorbeeld dronken reeds bier en hun nazaten hebben dat tot op de dag van vandaag volgehouden. Het is dus een bezigheid dat brouwen met een rijke historie. Er zijn meer dingen, die een rijke historie hebben. Denkt u maar eens aan het be werken van metalen of ouder nog het bewerken van hout en het bakken van klei, het weven en spinnen. Er is van hetgeen die handwerkers en die ambachts lieden vóór ons tot stand brachten ontzettend veel ver loren gegaan. En daaraan zijn onze voorouders zelf schuldig. Nog in de vorige eeuw hebben zij zich uitge sloofd om de steden van oude gebouwen te ontdoen i! door die tot op de grond toe af te breken. Oud aarde werk werd weggeworpen en gebruiksvoorwerpen, voor zover verouderd, gingen naar de belt of verdwenen in het vuur. Tegenwoordig nu we zo schrikbarend snel leven, dat het tempo bijna niet is bij te houden veroudert de mens minder snel dan zijn gereedschap. Wat vandaag modern is, is volgend jaar alweer verouderd. Daarom is het goed, dat er mensen en instellingen zijn, die zich bezighouden met het bewaren en verzamelen van dingen Des bienfaits du Ciel et de la Terre, Par la grace de saint Arnould et le labeur des hommes, Est né ce breuvage plein de vie: la Bière. Par la Chevalerie du Fourquet MCMLV Uit de zegeningen van de hemel en de aarde, De goedgunstigheid van Sint Arnoldus en de menselijke arbeid, Is het bier ontstaan, deze drank vol levenskracht. Ridderschap van de Roerstok 1955 24

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 26