DE HOOIBERG 25-jarig jubileum H. Roland Een geur van rust en hooi vanuit een ver verleden Stroomt over Randstad Holland met de naam, Die ééns, het is juist 100 jaar geleden, Verenigd werd met vaderlandse faam. Ons land heeft meer dan mest en mist alleen. Dat is bekend van Aba tot Luanda. Wetenschap, wil en durf zijn hier met glans bijeen En vormen een nieuw leven zonder weerga. Wie geur en smaak en kleur in zijn leven aan wil brengen Hoeft niet te zoeken in een vreemd, ver land, Hij neme slechts, één van de eerste dingen, Dat is: een dronk waarin het leven brandt. (Copyright Alijd Brink) Aangezien hij op 1 november 1939 in dienst was ge treden vierde hij op 1 november 1964 zijn 25-jarig jubileum. En omdat 1 november dit jaar op zondag viel hebben zijn collega's tot 2 november geduld moeten oefenen om van deze viering getuige te kunnen zijn. Maar om half vijf die dag waren zij dan ook allen weer present in het Roeischip om hem de lof toe te zwaaien die hij zozeer heeft verdiend. Dit geschiedde in de eerste plaats door de heer Spooren- berg, die tevens het cadeau van het personeel kwam aanbieden. Terugvallend op het desbetreffende bijbel verhaal meende hij, dat Roland de hem geschonken talenten echt goed had gebruikt, ermede had gewoekerd. In allerlei soorten functies: debiteuren rekening-courant, expeditie, terug naar debiteuren rekening-courant, ge dwongen tewerkgesteld in Duitsland, een half jaar voor Heineken bij de Maggifabrieken, administrateur bij Lusandros, flessenbieradministratie, kas. In al deze functies heeft hij zich met het hart op de tong kunnen uitleven, heeft hij zijn werk verzet met veel verantwoordelijkheidsgevoel. Ook de echtgenote kwam er bij de heer Spoorenberg zeer goed af, namelijk als de vrouw achter de schermen, die mee had geholpen aan de bouw van de carrière van haar man. Spreker hoopte dat zij met de kinderen nog veel plezier zouden mogen beleven aan het cadeau in contanten, con tanten die zullen worden gebruikt voor de uitbreiding van de televisie-apparatuur. Hoofdkassier Wilschut had niets dan lof voor zijn as sistent, die niet alleen zijn werk altijd naar ieders ge noegen verrichtte, doch daarbij ook nog kans zag om op een zeer bijzondere wijze commentaar te geven op bepaalde personen, toestanden, voorvallen of televisie uitzendingen. Hij hoopte dat dit zo zou mogen blijven en wenste de jubilaris met vrouw en beide zonen nog vele goede jaren. De heer Te Riele sprekend namens de vertegenwoordi gers, dankte de jubilaris voor al hetgeen hij in de loop De heer H. Roland, afdeling kas, Amsterdam, was op 1 november een kwart eeuw in Heineken dienst. der jaren zo al voor hen had gedaan en wenste hem het allerbeste voor de toekomst. De jubilaris tenslotte dankte alle sprekers voor de hem toegezwaaide lof en de goede wensen voor de komende jaren en het personeel voor hun aanwezigheid en het cadeau. Onder het genot van menig glas goed bier heeft men naar ik heb vernomen nog een „uurtje" nagepraat en vele herinneringen opgehaald. Dat daarbij veel is ge lachen kunt u rustig aannemen van Oud Bruin 23

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 25