DE PAARDEN ft 25-jarig jubileum J. Mollenbrok en P. Romijn Van bet edel ras der Zeeuwen, breed van borst. De benen krachtig als een sterke zuil, Vèr van de weiden waar hun oorsprong lag Staan zij, hun einddiploma in bezit, Startklaar voor 't stadsverkeer en het geluid, Dat hard is als de steen waarop zij staan, Omkoepelt hen, de brave brouwerspaarden Waar Holland trots op is als op de naam Die een begrip verbindt van hoge waarde, Totdat, op 't eind, zij zonder wagens gaan. (Copyright Alijd Brink) De heer J. Mollenbrok van de ziederij te Rotterdam vierde op 23 oktober 1964 zijn 25-jarig jubileum. I ONZE JUBILARISSEN I Eveneens op 23 oktober 1964 herdacht de heer P. Romijn, die ook in de ziederij te Rotterdam werkzaam is, zijn 25-jarig dienstverband bij Heineken. In Rotterdam vierden op 23 oktober 1964 de heren J. Mollenbrok en P. Romijn gelijktijdig hun 25-jarig dienstjubileum. Zoals gebruikelijk is op onze Maas- stedelijke brouwerij, werden de jubilarissen 's middags bij de bedrijfsleiding ontvangen. Het was de heer Ykema, die wegens ziekte van de bedrijfsleider, de heer Van Rossem, deze keer als gastheer optrad. De loopbaan van beide jubilarissen, alsook de meest markante ge beurtenissen daaruit, waren al spoedig het onderwerp van gesprek. Zowel de heer Mollenbrok als de heer Romijn begonnen hun werkzaamheden bij Heineken 25 jaar geleden in de bottelarij. Daarna gingen hun wegen op het bedrijf uiteen. De heer Mollenbrok door liep in enkele jaren verschillende afdelingen, waarna hij in 1947 naar de mouterij overging. Daar ontmoette hij enkele jaren later weer zijn collega Romijn, die intussen in het laboratorium en in de pekkerij werkzaam was geweest. Op het ogenblik vinden we hen samen weer in dezelfde afdeling, de ziederij, terug, waar de heer Mollenbrok in de brouwzaal en de heer Romijn in de malerij werkzaam is. Beiden bewaren vooral aan de mouterij, hoewel bij het werk daar veel ellebogenstoom gebruikt moest worden, prettige herinneringen. Aan het einde van het gesprek dankte de heer Ykema, ook namens de directie en de bedrijfsleiding, beide jubi larissen voor hetgeen zij in de afgelopen 25 jaar, ieder op hun plaats, voor de Rotterdamse brouwerij gedaan hadden, waarna hij hen het bij dit jubileum behorende embleem opspeldde. Vervolgens begaf het gezelschap zich naar kantine Hol- landia, waar reeds een aantal collega's en vrienden bijeen was. In zijn toespraak tot beide jubilarissen vestigde de heer Kort de aandacht op de groei van ons Rotterdamse bedrijf en op het aandeel, dat beide heren in de afge lopen jaren daarin gehad hebben. Het moet voldoening geven, daarop terug te kunnen zien, meende de heer Kort, die voorts nog wees op de goede sfeer, die in de afdeling waar beiden werken, heerst. Zelf afkomstig uit deze afdeling, bracht hij hen dank voor de getoonde samenwerking en kameraadschap. De echtgenoten van beide jubilarissen werden ook in de huldiging betrokken. Zij ontvingen ieder een fruitmand uit handen van de heer Kort, die vervolgens de jubila rissen het geschenk namens de collega's, een envelop met inhoud, aanbood. 22

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 24