Ook in het buitenland geen animo voor de FOTOWEDSTRIJD K. Vonk, Boma: Spelende jongetjes. De fotowedstrijd, die de redactie dit jaar had uitge schreven, was speciaal bedoeld voor onze mensen in het buitenland. Het motto van de wedstrijd „Het land waarin wij wonen" opende een wereld van mogelijk heden om deel te nemen. Aangezien nagenoeg iedereen, die op een van de brouwerijen buitenslands werkzaam is, over een camera beschikt, zal zo dachten wij een groot aantal mooie foto's worden ingezonden. Niets echter bleek minder waar. Slechts een tweetal amateur fotografen stuurde zijn produkten (in totaal zes) in. Van enige competitie kunnen we derhalve niet spreken en het zal ook begrijpelijk zijn, dat in dit geval geen jurering kon plaatsvinden. Besloten werd de drie prij zen (vijftig, dertig en twintig gulden) samen te voegen en de twee inzenders gelijkelijk uit deze prijzenpot te laten delen. Deze twee inzenders zijn de heren H. Vonk, werkzaam op de brouwerij te Boma in Kongo en H. Gerritsen, die zijn foto's maakte in Kaduna, Nigerië, maar die op het ogenblik gestationeerd is in Moundou, in de republiek Tchaad. De heer Vonk maakte een geslaagde foto van twee jongetjes, verdiept in hun spel met een autootje, dat zij maakten van een kartonnen doosje en enige kroonkurken. De foto, die de heer Gerritsen op de markt in Kaduna nam, is weliswaar geposeerd, maar de opname is niette min de moeite waard. Onze gelukwensen aan beide inzenders, die het zullen betreuren (evenals wij dat doen), dat er zo weinig animo was, waardoor van een echte wedstrijd niet kan worden gesproken. We hopen, dat de toegekende prijzen iets van het onbevredigende gevoel zullen wegnemen. Na de teleurstellende ervaringen, die wij de afgelopen jaren met de in Vers van 't Vat geannonceerde foto wedstrijden opdeden, gelooft de redactie op dit gebied geen verdere plannen meer te moeten maken. H. Gerritsen, Moundou: Op de markt in Kaduna, Nigerië. 21

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 23