Heineken Internationaal rukt op naar de middellijn. en eenmaal kon Leurs slechts ten koste van een hoek schop redding brengen. Gedoelpunt werd er echter niet meer in de eerste helft en de rust ging in met 02. Bij de hervatting bleek dat in het H.I. elftal Koimans vervangen was door Renes, terwijl in het H.T.B. team Ingerman, Dankloff en Timmer de plaatsen innamen van Van Leeuwen, Janszen en Goeman. Bij H.I. speelde Van der Werf korte tijd als midvoor, maar keerde weer spoedig terug in het doel. De eerste minuten van de tweede helft gaven weer een Rotterdams overwicht te zien. Rechtsbuiten Been gaf na een doorbraak een mooie voorzet die even fraai door de Rotterdamse aanvallers werd gemist. H.I. zond daarna Leentvaar naar voren om te trachten wat meer schot in de Amsterdamse voorhoede te krijgen. Inder daad kwamen er ook enkele goede schoten en voorzetten van zijn voet, maar de Rotterdamse achterhoede gaf voorlopig geen krimp. H.T.B. nam het heft weer in handen en na een door Goud genomen corner in de 8e minuut ontstond er ver warring in de Amsterdamse achterhoede, waarvan Tim mer dankbaar profiteerde en keeper Van der Werf voor de derde maal liet vissen: 03. Vlak daarna kreeg Timmer weer een mooie kans, maar zijn schot ging nu ver naast. Aan de andere kant loste Gischler een onver wacht afstandsschot op het Rotterdamse doel, waarin Rietberg echter op de goede plaats stond. Ingerman zette de Rotterdamse voorhoede weer aan Spannend moment voor het H.T.B.-doel. het werk, maar verder dan een paar corners kwam men niet. Kamerling en Reintke brachten herhaaldelijk op luchting in de benarde Amsterdamse veste en probeerden het spel te verplaatsen. Na een voorzet van Leentvaar kreeg H.I. toch nog loon naar werken en in een onover zichtelijke situatie voor het Rotterdamse doel werd de bal in het net gewerkt. Na 15 minuten was de stand dus 13. Het tempo daalde daarna aanzienlijk en enkele minder slanke spelers kregen kennelijk tekort aan zuurstof. Leurs bracht de bal in een solorush tot ver in de Amster damse verdediging, maar het schot van Been ging langs de verkeerde kant van de paal. Voor het H.T.B. doel kreeg Renes een mooie kans, maar Rietberg liet zich niet voor de tweede keer verrassen. Hoebee schoot aan de andere kant net naast en kort daarna zagen we nog een schitterende redding van Van der Werf op een schot van Been. De Amsterdamse doelman moest direct daarop wederom redding brengen door ver uit zijn doel te komen. Helaas kreeg hij daarbij zoveel last van een oude blessure, dat hij enkele minuten voor het einde de strijd moest staken. Beyen nam zijn plaats onder de lat in. Verandering in de stand kwam er echter niet meer en het einde kwam dus met 13. Spelers en supporters verbroederden zich na afloop in het „Koelschip" van de Amsterdamse brouwerij bij gerstenat en stamppot. Wij hoorden alweer plannen voor een revanche in Rotterdam. REPORTER 19

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 21