Heineken Internationaal- Heineken Technisch Beheer Onder het toeziend oog van scheids rechter Volkers verricht de heer De Rijke de aftrap. (Foto mej. C. Kleyngeld). Het H.l.-team: Staande v.l.n.r.: Volkers (scheidsrechter), Renes (grens rechter en reserve), Gischler, Beyen, Leentvaar, Van Rijssel, Greebe, Van der Werf en Kamerling; zittend v.l.n.r.: Hoogeweegen, Reintke, Koimans en Möller (foto boven). Het H.T.B.-elftal: Staande v.l.n.r.: Van Leeuwen, Buikema, Nieuwen- huyzen, Goud, Van Rijn, Leurs en De Graaf (coach); zittend v.l.n.r.: r Kleyn Hesselink (grensrechter), Rietberg, Goeman, Been, Hoebee, Timmer en Janszen (foto rechts). Onder voor voetbal ideale weersomstandigheden kwa men op het terrein van Ajax de volgende elftallen in het veld: Heineken Internationaal Van der Werf Kamerling Reintke Möller Leentvaar Van Rijssel Greebe Hoogeweegen Beyen Gischler Koimans Janszen Goud Buikema Goeman Been Nieuwenhuyzen Leurs Van Leeuwen Hoebee Van Rijn Rietberg Heineken Technisch Beheer Op uitnodiging van Heineken Internationaal N.V. zond Heineken Technisch Beheer N.V. eind november een afvaardiging naar Amsterdam, ditmaal niet om tech nische adviezen te geven, maar om eikaars krachten op het voetvalveld te meten. Scheidsrechter was de heer Volkers, die bewees dat 65 jaar geen beletsel hoeft te zijn om, met een Ajax- training in de benen, het spel letterlijk op de voet te volgen. Nadat de heer De Rijke de aftrap had verricht, ontspon zich een levendige strijd. Wij zagen een beginoffensief van H.T.B.dat een tweetal corners opleverde, maar daarna kwam H.I. wat meer in de aanval. Gischler, de architect in de Amsterdamse aanval, zag een mooi schot net naast gaan. De Rotterdammers, blijkbaar verrast door zoveel tegen stand, pakten de zaken wat energieker aan. Na 12 minu ten kwam de bal uit een mooie aanval bij de vrijstaande linksbinnen Goud, die geen moment aarzelde en met een strak schot keeper Van der Werf het nakijken gaf. Dat was dus 01 en H.T.B. ging door. Een hoog schot van Goeman werd door de Amsterdamse doelman op spectaculaire wijze uit het doel gestompt, maar tegen een keiharde kogel van Goud in de 17e minuut had hij geen verweer en was het 02. Ondanks deze achter stand gaf H.I. de moed niet op. Leentvaar en Kamerling gingen met verre trappen hun voorhoede aan het werk zetten en keeper Rietberg moest handelend optreden bij een goed schot van Gischler. Dribbelaar Beyen stichtte herhaaldelijk verwarring in de Rotterdamse achterhoede 18

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 20