DIT IS ZIJN HOBBY (13) P. Phaff en zonen, Sierra Leone: In zeesch De hoofdpersoon uit dit verhaal is de heer P. Phaff, afdelingschef brewerop de brouwerij bij Freetown, in de Westafrikaanse staat Sierra Leone. De heer Phaff is al vijfentwintig jaar Heineken man. Juist enkele weken geleden vierde hij tijdens zijn ver lof in Nederland te Rotterdam zijn zilveren dienstjubileum. Het vangen van tropische vissen is niet zijn enige, wel zijn voornaamste liefhebberij. Daaraan is, zo vernamen wij van mevrouw Phaff, menige zondag besteed, waarbij meestal vanaf het strand, soms ook vanuit een boot werd gevist. Verder heeft de heer Phaff veel belangstelling voor tuinieren en is hij een niet onverdienstelijk amateurfotograaf. Filmen, de laatste tijd speciaal het maken van opnamen onder water, is ook een van zijn hobbies. Bovendien heeft hij zich ontpopt als een gezellig verteller, wat u bij het lezen van het door hem geschreven verhaal ge waar kunt worden. In de maand augustus beleefde de heer Phaff het hengelavontuur van zijn leven, waarbij hij en zijn zoons twee zeeschildpadden aan de haak sloegen. Een berichtje hierover in een plaatselijke krant (Daily Mail van 12 augustus jl.) dat in ons bezit kwam, was voor ons aanleiding hem te vragen iets over dat hengelavontuur te vertellen. De heer Phaff deed meer. Hij verschafte ons ook enkele illustraties bij zijn verhaal, dat hij als titel gaf Op vele plaatsen ziet de kust van Sierra Leone er zo uit. Er zijn echter ook verscheidene mooie zandstranden. Adrie (links) en Wim Phaff zijn evenals hun vader, enthousiaste hengelaars. Het is min of meer toevallig, dat wij in het Kerst nummer van dit jaar opnieuw een hobbyverhaal van een van onze medewerkers in het buitenland kunnen afdrukken. Na het smakelijke relaas van dieren vriend ir. D. van Dam („Luchtbrug naar Artis") in het decembernummer van vorig jaar, volgt nu een niet minder sappig hengelverhaalwaar echter geen woord (vissers)latijn bij is. Even toevallig is het feit, dat de gebeurtenissen hier in zich eveneens afspeelden in Sierra Leone. Er is daar kennelijk heel wat te beleven! De heer Phaff en zijn twee zoons, links Wim en rechts Adrie, tonen de buit. Het grote exemplaar is de soepschildpad, zijn kleinere soortgenoot wordt havikssnavel genoemd. 14

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 16