^ye»WINSAGAIN WEU DONE MALAYS A PERSONALIA BUITENLAND Onderscheidingen voor buitenlandse brouwerijen Op 3 oktober vertrok de heer F. Mulder uit Lagos met Europees verlof naar Nederland. De heer H. J. M. Couwenberg ver liet onze dienst op 14 oktober. Na genoten verlof keerde ir. D. van Dam met zijn gezin op 15 oktober terug naar Kaduna. Op dezelfde dag arriveerde de heer L. E. Schilling met zijn vrouw in Kuala Lumpur, eveneens na genoten verlof. De heer P. J. H. Krebs vertrok op 15 oktober uit Aba met verlof naar Nederland. Zijn gezin was hem reeds enige tijd eerder vooruitgereisd. De heer en mevrouw Huizing-de Ridder te Singapore werden op 20 okto ber verblijd met de geboorte van een zoon, Robert Jan. Op 21 oktober reisde mevrouw J. Gerritsen-van der Have met haar beide kinderen naar Moundou, waarheen haar man enige tijd geleden werd overge plaatst. Op dezelfde dag vertrok ook me vrouw E. Kraaijo-Kutzke naar Moundou, waar haar man als afdelingschef werk zaam is. Een blijde gebeurtenis te Singapore valt eveneens te melden in het gezin van de heer en mevrouw Krüs-Spee, waar op 27 oktober een dochter, Theresida Dora Thea, werd geboren. Op 2 november vertrok de heer R. J. Haythornthwaite met zijn gezin per boot uit Kuala Lumpur om hun verlof in Europa te gaan doorbrengen. De heer J. J. Wesdorp vertrok met zijn gezin op 14 november uit Lagos, eveneens met Europees verlof. Op 17 november reisde ir. R. W. Welmers uit Lagos met verlof naar Ne derland. Zijn gezin was reeds enkele weken eerder in Nederland aangekomen. Mevrouw P. Smit-Verheul vertrok op 19 november met haar baby naar Kaduna, waar haar man sedert kort als machinist werkzaam is. Op 20 november reisde de heer J. C. Bouwman met zijn vrouw van Kumasi naar Nederland om hier hun verlof door te brengen. Mevrouw M. C. W. Koopmans-van Dun vertrok met haar baby op 22 no vember naar haar man in Freetown. Op 25 november reisde mevrouw E. E. Albronda-Sonders naar Moundou, waar haar man als machinist werkzaam is. Op 26 november kwam de enige Heineken employé te Stanleyville, de heer A. Hiskes, behouden in Nederland aan. Ongetwijfeld komt hem een welverdiend verlof toe na de moeilijke tijd die hij in Stanleyville heeft moeten doorbrengen. Uit Léopoldville vertrok op 27 no vember de heer Ch. Bussmann met zijn gezin met Europees verlof. De heer J. A. Nielsen keerde na ge noten verlof op 28 november terug naar Kumasi. Op 1 december vertrok de heer P. Phaff met verlof uit Freetown naar Ne derland. '"Tr"- f/A,/0y<r„ Y/./. tJ„/} /„tJ 'fo/c/ t/AJ,,/ X-*-*'• De prijswinnaars ontvangen een certificaat, waarvan hier het exemplaar is afgebeeld, dat in 1954 aan Malayan Breweries Ltd., Singa pore, werd uitgereikt. De tekst luidt, in ver taling: Hiermede wordt vastgesteld dat het Bier met een soortelijk gewicht van 1.048 en hoger (ondergistend), ingezonden door Ma layan Breweries Ltd., Singapore, onderschei den is met een Gouden Medaille (kampioen schap). Dit was de aankondiging waarmee de Tiger Brewery het behalen van een eerste prijs in de British Commonwealth Bottled Beer Com petition bekendmaakte. in de British Commonwealth Bottled Beer Competition Elke twee jaar wordt onder de titel „British Commonwealth Bottled Beer Competition" een wedstrijd gehouden, waaraan kan worden deelgenomen door alle brouwerijen, gevestigd in de landen van het Britse Gemenebest. Onderverdeeld in twee groepen nemen de brou werijen uit het Verenigd Koninkrijk enerzijds en die uit de overige landen van het Gemenebest anderzijds, elk jaar met hun gebot telde bieren van verschillende soorten en sterkten aan deze competitie deel. Men doet mee in een of meer bepaalde klassen. Bij de beoordeling wordt het bier in de eerste plaats geanalyseerd om vast te stellen of het inderdaad valt in de klasse, waarin het was ingezonden. Vervolgens wordt elke inzending door een jury geproefd en be oordeeld. De eerste-prijswinnaars worden nog eens opnieuw (naast elkaar) beoordeeld, waaruit ten slotte de winnaar van de Cham pionship Cup te voorschijn komt. In het verleden hebben reeds verscheidene met Heineken geasso cieerde buitenlandse brouwerijen in deze wedstrijd eervolle onder scheidingen ontvangen voor hun produkt. Bij de jongste competitie was dit ook weer het geval. Onze geluk wensen gaan naar onderstaande brouwerijen voor de door hen op 5 oktober 1964 in Londen behaalde prijzen. Klasse 2 le prijs: Malayan Breweries (S) Ltd. (Tiger Brewery), Singapore Klasse 4 2e prijs: Nigerian Breweries Ltd., Aba, Nigerië 3e prijs: Leopard Brewery Ltd., Hastings, Nieuw Zeeland Klasse 5 2e prijs: Malayan Breweries (S) Ltd. (Tiger Brewery), Singapore 3e prijs: Malayan Breweries (M) Ltd., Kuala Lumpur, Maleisië Klasse 6 3e prijs: Malayan Breweries (M) Ltd., Kuala Lumpur, Maleisië 13

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 15